Akcesoria, które każdy powinien mieć w swoim ogrodzie

Materiał Partnera Lewmik.pl
Ogród
Marzysz o miejscu do letniego wypoczynku, więc zamierzasz stworzyć przydomowy ogród? A może chcesz założyć własny ogródek warzywny? W takim razie koniecznie sprawdź jakie akcesoria ułatwią Ci pracę przy pielęgnacji roślin. Przedstawiamy listę sprzętów i narzędzi, które przydadzą się w ogrodzie rekreacyjnym i w ogródku warzywnym.

1. Siewnik taczkowy

Jeżeli masz mały ogródek warzywny, bez problemu wysiejesz nasiona ręcznie. Osoby, które muszą obsiać większy teren, powinny jednak zwrócić uwagę na siewnik taczkowy. Takie urządzenie ma wiele zalet. Po pierwsze, znacznie przyspiesza proces wysiewu. Po drugie, jest proste w obsłudze. Wystarczy po prostu pchać je przed sobą, a rzędy z nasionami zostaną utworzone same. Możesz zdecydować się nawet na zakup modelu dwurzędowego. To jeszcze bardziej przyspieszy pracę. Zasada działania siewnika nie jest skomplikowana. Nasiona należy wsypać do specjalnego zbiornika, skąd są one potem wymiatane i trafiają przez otwór do lejka. Redlica wykonuje w ziemi wgłębienie, gdzie ostatecznie wpadają wymiecione nasiona. Zagarniacz okrywa nasiona ziemią, a tylne koło dodatkową ją ugniata. Co ważne, tarcza zawiera kilkanaście gotowych otworów przystosowanych do wielkości nasion popularnych gatunków roślin i warzyw. Można jednak nawiercić dodatkowe otwory. Siewniki taczkowe możesz kupić w sklepie online: https://lewmik.pl/.

2. Podkaszarka

Kosiarka to absolutny must have, ale warto zainwestować także w podkaszarkę. Takie urządzenie służy do cięcia trawy w trudnodostępnych miejscach. Podkaszarka zawiera specjalną osłonkę, dzięki czemu żyłka nie przecina znajdujących się w pobliżu krzewów, pni, kwiatów, ścian czy ogrodzenia. Warto wspomagać się podkaszarką, jeśli nie skosimy trawy na czas i będzie zbyt wysoka dla zwykłej kosiarki. Wówczas można użyć podkaszarki do skrócenia trawy, a dopiero potem skosić ją tradycyjną kosiarką.

3. Zraszacze

Trawę i rośliny można podlewać ręcznie za pomocą węża ogrodowego, ale zdecydowanie bardziej efektywnym rozwiązaniem jest zakup zraszaczy. Ręczne podlewanie wymaga wiele czasu, który można przecież przeznaczyć na odpoczynek lub na inne prace pielęgnacyjne. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zraszacze wynurzalne. Wysuwają się nad ziemię podczas podlewania, a po zakończonym cyklu chowają się pod powierzchnią. Taki system ma wiele zalet: zasadniczo zraszacze zużywają niewiele wody, mają dobry zasięg, ale najbardziej docenisz je podczas koszenia. Kiedy wszystkie elementy systemu zraszania są schowane pod ziemią, nie musisz obawiać się, że uszkodzisz je kosiarką.

4. Kompostownik

Najlepszy nawóz to ekologiczny nawóz. Można wydawać duże pieniądze na jego zakup albo przygotować go samodzielnie, a najlepsze jest to, że wcale nie wymaga to dużo wysiłku. Trzeba po prostu umieścić w swoim ogrodzie kompostownik. Można wrzucić do niego fusy po kawie i herbacie, popiół z kominka, obierki, ziemię, drobne gałęzie, chwasty czy też podsuszoną i rozluźnioną trawę. Po pewnym czasie z tych wszystkich odpadków organicznych utworzy się nawóz wypełniony składnikami odżywczymi, które zasilą rośliny. Kompostownik jest również praktyczny. Po umieszczeniu go w ogrodzie nie musimy już zastanawiać się co zrobić z odpadkami organicznymi.

5. Opryskiwacz

Opryskiwacz jest niezbędny w każdym ogrodzie. Wykorzystasz go do aplikacji środków ochrony roślin oraz do spryskiwania roślin wodą. Masz do wyboru kilka wariantów. Opryskiwacze ręczne mają niewielką pojemność (ok. litra) i nadają się raczej do domu, na balkon lub do oprysku pojedynczych krzewów. Z kolei średnie i duże opryskiwacze ciśnieniowe mają  większy zasięg i lepszą wydajność, więc nie trzeba ich co chwilę napełniać płynami. Nadają się do opryskiwania wyższych roślin np. drzewek owocowych.

6. Taczka z tworzywa sztucznego

W ogrodzie nie może zabraknąć lekkiej taczki wykonanej z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Taka taczka nadaje się do wywożenia trawy, gałęzi i liści. Dzięki temu nie trzeba ciągle kursować między ogrodem a miejscem składowania takich odpadków. To sposób na zaoszczędzenie czasu i wysiłku. Dodatkową zaletą takiej taczki jest jej cena. Niektóre modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli kupisz sześć akcesoriów wymienionych w naszym artykule, możesz mieć pewność, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Te sprzęty i akcesoria znacznie ułatwiają pracę w ogrodzie. Warto mieć je pod ręką.

Materiał Partnera Lewmik.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na terenowe spotkanie Klubu Gruszowego!
Następny artykułPraktyczne lampy na taras – co wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.