Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy?

Materiał Partnera Maxelektro.pl
Lodówka Whirlpool ARG 590
Źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/lodowka-whirlpool-arg-590,74676.html
Lodówka jest niezbędnym sprzętem AGD w kuchni, ponieważ dba o świeżość naszej żywności. Mimo że standardem są lodówki wolnostojące, wiele osób wciąż decyduje się na zakup lodówki do zabudowy. Takie urządzenie z wyglądu przypomina kuchenną szafkę, więc nie zaburza aranżacji wnętrza. Sprawdzamy, ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy i w jaki sposób się go przeprowadza.

Lodówka do zabudowy – dostępne rodzaje

Lodówki do zabudowy nie cieszą się tak dużą popularnością, jak lodówki wolnostojące. Mimo tego na rynku znajdziemy kilka rodzajów lodówek do wyboru.

  • Lodówka podblatowa do zabudowy – taka lodówka ma zazwyczaj nie więcej niż 80 cm wysokości i montowana jest pod blatem kuchennym. Lodówka do zabudowy podblatowa ma kompaktowe rozmiary, więc dobrze sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach i aneksach kuchennych. Polecana jest też dla osób mieszkających samotnie. Najtańsze lodówki do zabudowy to właśnie modele podblatowe.
  • Lodówka jednodrzwiowa do zabudowy – w tej grupie znajdziemy zarówno lodówki z zamrażalnikiem, jak i same chłodziarki. Trzeba jednak zaznaczyć, że zamrażalki montowane są wewnątrz komory chłodzącej. Takie modele mają zazwyczaj wysokość od 120 do 170 cm.
  • Lodówka z dolnym zamrażalnikiem do zabudowy – to inaczej lodówka dwudrzwiowa do zabudowy, ponieważ komora chłodzenia i mrożenia są od siebie oddzielone i zamykane osobnymi drzwiami. Takie lodówki mogą mieć nawet wysokość 200 cm i pojemność sięgającą 350 litrów. Są to też najdroższe lodówki do zabudowy.

Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

Jak montuje się lodówki w zabudowie?

Lodówka pod zabudowę nie jest skomplikowana w montażu i w zasadzie można poradzić sobie z jej instalacją samodzielnie. Jednak ze względu na brak odpowiednich narzędzi, czasu czy umiejętności technicznych, większość osób decyduje się na zatrudnienie fachowca.

Lodówki pod zabudowę montuje się na dwa sposoby:

  • Front montowany na suwnicy (zawias ślizgowy) – w takim przypadku front ma własny zawias z boku lodówki i przy każdym otwarciu drzwi przesuwa się po suwnicy montowanej na froncie urządzenia. Takie rozwiązanie stosuje się w dość tanich modelach lodówek. Nie jest ono jednak ani ładne z wyglądu, ani zbyt wytrzymałe.
  • Front montowany bezpośrednio na drzwiach – takie lodówki wyposażone są w zawiasy nożycowe, które są wytrzymałe i mają dużą zdolność udźwigu. Front jest zamontowany na stałe i nie porusza się wraz z otwieraniem drzwi.
Lodówka Beko BCNE 400E40SN
Lodówka Beko BCNE 400E40SN
Źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/lodowka-beko-bcne-400e40sn,171160.htm

Od czego zależy cena montażu lodówki do zabudowy?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy, najpierw zastanówmy się od czego, może zależeć cena takiej usługi.

Otóż sam montaż lodówki do zabudowy będzie uzależniony od trzech czynników:

  • Wielkości lodówki,
  • Stopnia skomplikowania montażu,
  • Renomy firmy montującej.

Osoby, które dopiero urządzają kuchnię od podstaw, zazwyczaj zlecają montaż lodówki firmie stolarskiej, wykonującej całą zabudowę kuchni. Taka firma ma bowiem wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, które pozwolą zamocować front meblowy do urządzenia. Stolarze często montują też fronty meblowe do zmywarek do zabudowy czy wycinają otwory w blacie pod zlewozmywak i baterię kuchenną. Należy jednak pamiętać, że nie podłączają urządzeń, gdyż nie mają do tego odpowiednich uprawnień.

Do montażu lodówki w zabudowie można też zatrudnić firmę specjalizującą się w tego typu zadaniach. Zazwyczaj ma ona w ofercie nie tylko montaż sprzętów AGD, lecz także ich podłączenie, montaż drzwi i listew, a nawet demontaż starych mebli kuchennych.

Usługę montażu lodówki do zabudowy możemy wykupić również w sklepie, w którym dokonamy zakupu urządzenia.

Lodówka Amica BM132.3
Lodówka Amica BM132.3

Źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/lodowka-amica-bm132-3,21144.html

Ile kosztuje montaż lodówki do zabudowy?

Koszt montażu lodówki do zabudowy będzie uzależniony od ceny i wielkości lodówki, a także od naszego miejsca zamieszkania. Ceny takich usług mogą być różne w różnych miastach w Polsce. Zazwyczaj jednak koszt takiego montażu wynosi od 60 zł do ok. 200 zł. Należy jednak pamiętać, że do kosztu montażu, trzeba też doliczyć koszty transportu i podłączenia urządzenia.

Nie zapominajmy również o tym, że musimy mieć specjalną szafkę pod lodówkę do zabudowy. Najtańsze szafki kosztują ok. 300-450 zł, natomiast za najdroższe trzeba nawet zapłacić 900 zł.

Materiał Partnera Maxelektro.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZbiory ziemniaków na najwyższym poziomie
Następny artykułCebula na fali. Aktualne ceny oraz sytuacja na rynku w Broniszach [06.10.2022]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.