Jak pielęgnować sztuczne kwiaty?

Artykuł Partnera Pm-m.pl
Sztuczne kwiaty
Producenci oferują obecnie pięknie wykonane, trwałe sztuczne kwiaty. Jak je pielęgnować, by zachowały swój wygląd jak najdłużej? Chociaż nie wymagają podlewania i troski tak, jak żywe rośliny, to odpowiednie dbanie o takie akcesoria pozwoli Ci cieszyć się nimi nawet przez wiele następnych lat! Sprawdź nasze wskazówki dotyczące konserwacji sztucznych kwiatów i przekonaj się, że to naprawdę proste!

Sztuczne kwiaty w łazience

Na rynku znajduje się mnóstwo kompozycji wykonanych ze sztucznych kwiatów, za pomocą których udekorujesz swoją domową przestrzeń. Rosnącą popularnością cieszą się warianty „doniczkowe”, które do złudzenia przypominają prawdziwe draceny, kaktusy, sztuczny storczyk, lawendę, paprotki czy inne sztuczne kwiaty doniczkowe. Zaletą tego rodzaju akcesoriów jest możliwość postawienia ich absolutnie w dowolnym miejscu! Z tego względu sztuczne rośliny doniczkowe stają się ozdobą łazienki, gdzie żywe kwiaty nie przetrwałyby zbyt długo.

Jednak także te sztuczne mogą w takich warunkach potrzebować stosownej pielęgnacji. Chociaż nie zwiędną z powodu braku słońca lub nadmiaru wilgoci, to, podobnie jak ściany czy zakamarki wanny lub brodzika narażone są na pleśń. W warunkach łazienkowych nietrudno o pojawienie się charakterystycznego nalotu na takich dekoracjach. Rozwiązanie jest jednak stosunkowo proste – najlepiej raz na jakiś czas przetrzeć wilgotną szmatką liście czy kwiaty, a następnie zostawić je do wyschnięcia lub dosuszyć papierowym ręcznikiem. Jeśli na powierzchni już pojawiły się pierwsze ogniska pleśni, możesz za pomocą łagodnego detergentu (na przykład mydła w płynie) i szczoteczki o niezbyt twardym włosiu wymyć całą roślinkę i spłukać pozostałości piany bieżącą wodą. Uwaga, nie używaj gorącego strumienia, który może zniekształcić tworzywo!

Dbanie o sztuczne rośliny w mieszkaniu

Sztuczne rośliny są oczywiście wykorzystywane nie tylko w pomieszczeniach takich, jak łazienki. Stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnych kwiatów również w przypadku dekoracji salonu, sypialni czy gabinetu.

Kwiaty wykonane ze sztucznych elementów polecane są szczególnie alergikom. Osoby zmagające się z uczuleniem na pyłki czy też mające problem z zaakceptowaniem intensywnych zapachów roślin naturalnych mogą bez obaw ozdabiać swoje otoczenie właśnie wariantami sztucznymi. Tutaj panuje oczywiście pełna dowolność – stroiki na stół, bukiety czy też modele w doniczkach sprawdzą się tak samo dobrze.

Chociaż sztuczne kwiaty nie uczulają, to jednak kurz, który na nich osiada jest już bardzo silnym alergenem. Jest także groźny dla osób chorujących na astmę czy inne schorzenia układu oddechowego. Nietrudno zatem wyobrazić sobie, jak kilkanaście kompozycji sztucznych roślin zgromadzonych w jednym pomieszczeniu może przy nieodpowiedniej pielęgnacji generować ogromne ilości drobin kurzu. Zapobieganie takiemu zjawisku to przysłowiowa bułka z masłem! Regularne przecieranie roślinek miękką ściereczką z mikrofibry usunie zanieczyszczenia i odświeży wygląd kwiatów. W razie intensywnego zakurzenia możesz też skorzystać z chłodnego strumienia powietrza Twojej suszarki do włosów!

Czego nie robić ze sztucznymi roślinami?

Jeśli chcesz jak najdłużej korzystać ze swoich dekoracji wykonanych ze sztucznych kwiatów, musisz pamiętać o kilku kwestiach związanych z prawidłowym przechowywaniem swoich ozdób.

Sporym problemem wskazywanym przez miłośników sztucznych roślin jest ich płowienie. Blaknięcie płatków i liści to powszechne zjawisko, bez względu na to, jak drogie i dobrze wykonane imitacje kwiatów kupisz. Czynnikiem wpływającym na utratę koloru jest głównie światło słoneczne. Bukiety czy doniczki ustawione na okiennym parapecie lub też na półce, która jest przez większość dnia nasłoneczniona będą szybko blaknąć i ten fakt warto mieć na uwadze. Wystarczy, że co pewien czas zmienisz ustawienie swoich dekoracji.

Na samym końcu przypominamy także, że sztuczne rośliny nie lubią wysokich temperatur i nie są niestety na nie odporne. To oznacza, że postawione w pobliżu kaloryfera mogą szybko ulec zniekształceniom. Dla takich akcesoriów wybieraj zatem miejsca oddalone od źródeł ciepła.

Pamiętaj również, aby kupować sztuczne kwiaty z zaufanych i profesjonalnych miejsc, które przetrzymują towar m.in. z dala od intensywnego słońca. W tym elemencie doskonale sprawdzi się np. dedykowana hurtownia sztucznych kwiatów.

Artykuł Partnera Pm-m.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJak oszczędzać wodę w ogrodzie? Skuteczne techniki
Następny artykułJakich fungicydów i insektycydów zabraknie w 2022 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.