Jak zrobić dach w altance ogrodowej?

Materiał Partnera
Jak zrobić dach w altance ogrodowej
Altana ogrodowa to budowla, na którą decyduje się naprawdę wiele osób. Oczywiście same altany mogą mieć różną formę, czy wielkość jednak ich najistotniejszym elementem jest dach. Jak go zrobić? Dlaczego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Altana ogrodowa – dach z gontu

Zdecydowanie najpopularniejszym pokryciem stosowanym na altanach ogrodowych jest gont. Jest to bo wiem materiał dostępny w różnych wzorach i kolorach, co pozwala dopasować go do aranżacji ogrodu. Warto również mieć świadomość, że gont jest bardzo prosty w montażu, w związku z czym można go położyć samodzielnie. Należy pamiętać w tym przypadku o zastosowaniu odpowiedniego deskowania (np. płyty OSB o określonej grubości) oraz papy, która będzie stanowiła podkład pod gont. Co przemawia za wykonaniem pokrycia z gontu na altanie ogrodowej? Przede wszystkim cena oraz wytrzymałość tego typu materiału, który może posiadać nawet kilkunastoletnią gwarancję. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że pokrycie z gontu dobrze wygłusza odgłosy, co sprawia, że przebywając w altanie podczas deszczu nie usłyszymy charakterystycznego stukania, które miałoby miejsce, gdyby altana została pokryta blachą.

Altana pokryta blachodachówką

Wiele osób decyduje się również na pokrycie dachu altany blachodachówką, stosując najczęściej ten sam rodzaj blachy, który znajduje się na dachu domu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można w ten sposób osiągnąć jednolity efekt. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku blachodachówki konieczne będzie wykonanie tzw. obróbki, do czego potrzebna jest firma dekarska. Należy liczyć się również z faktem, że w altanie pokrytej blachą lub blachodachówką zdecydowanie bardziej słyszalne będą odgłosy emitowane przez deszcz.

Jak zrobić dach w altance ogrodowej

Dlaczego warto zlecić pokrycie altany profesjonalistom?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wykonanie dachu na altance ogrodowej nie jest niczym trudnym, co wynika z niskiej wysokości oraz niewielkiej powierzchni. W rzeczywistości czynność ta może okazać się jednak bardzo wymagająca, w związku z czym warto powierzyć ją profesjonalistom. Na takie rozwiązanie decyduje się naprawdę wiele osób, o czym może świadczyć popularność wyszukiwania w Internecie hasła: dekarz Kraków. Co przemawia za zleceniu wykonania dachu na altanie firmie dekarskiej? Przede wszystkim fakt, że jest to gwarancja, że pokrycie zostanie wykonane z należytą starannością, a co za tym idzie będzie trwałe oraz estetyczne. Dekarz z doświadczeniem jest również w stanie wykonać fachową obróbkę, która będzie nie tylko zwieńczeniem dachu, ale również dodatkową ozdobą. Oczywiście profesjonalna firma dekarska może pokryć altanę ogrodową zarówno gontem, jak i blachodachówką. Co więcej, w wielu przypadkach tego typu fachowcy oferują również możliwość postawienia całej altany od podstaw, co pozwala zrealizować indywidualny projekt klienta.

Podsumowując należy stwierdzić, że wykonanie dachu na altanie ogrodowej to czynność, do której można użyć zarówno gontu, jak i blachodachówki. Wybór jest kwestią indywidualną i powinien wynikać z osobistych potrzeb.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCiągniki Massey Ferguson w warzywnictwie [VIDEO]
Następny artykułJakie rośliny warto hodować w ogrodzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.