Jaki zestaw ogrodowych narzędzi akumulatorowych wybrać, aby nie żałować?

Materiał informacyjny Kärcher
Akumulatorowe narzędzia ogrodowe
Pielęgnacja ogrodu wymaga posiadania kompletnego zestawu podstawowych narzędzi. Pytanie tylko, czy będą mieć one postać bardziej tradycyjną, czy zainwestujemy w nowoczesne rozwiązania pod względem technologicznym. Kärcher ma w swoim katalogu zestaw najwyższej jakości narzędzi akumulatorowych, które pozwolą na utrzymanie trawnika i drzew w świetnej kondycji przez cały sezon.

Kiedy mówimy o narzędziach akumulatorowych, mamy przede wszystkim na myśli prąd. Bardzo ważne, aby szczególnie podkreślić tę ich cechę: ogrodowe narzędzia akumulatorowe nie tylko nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne przez produkcję szkodliwych substancji (tak jak to ma miejsce w przypadku narzędzi spalinowych), ale też nie wyrządzają szkody naszemu organizmowi. Wszak prowadząc kosiarkę spalinową czy manewrując spalinową piłą motorową, pracujemy w bezpośredniej bliskości z narzędziem.

Okazuje się, że narzędzia napędzane na paliwo można efektywnie zastąpić przez zestaw narzędzi ogrodowych akumulatorowych.

Narzędzia akumulatorowe Kärcher posiadają zbliżoną wydajność do tych spalinowych, ale bez ich wad wynikających z wydzielania się szkodliwych substancji. Przyjrzyjmy się, co powinniśmy mieć na wyposażeniu, aby nie żałować podczas prac w ogrodzie.

Piła łańcuchowa elektryczna – czy warto?

Piła elektryczna

Piła łańcuchowa to jedno z tych narzędzi ogrodowych, które trzeba mieć, przydaje się ona bowiem przy najróżniejszego rodzaju pracach związanych z cięciem drewna. W zależności od wykonywanych prac możemy zaopatrzyć się w piłę o większej lub mniejszej mocy. Oczywiście zakup wydajniejszego sprzętu pozwoli uniknąć wszelkich niespodzianek, kiedy na przykład będziemy musieli przyciąć grube gałęzie czy pociąć drewno na opał. Dla piły akumulatorowej Kärcher CNS 36-35, która jest jednym z najwydajniejszych sprzętów w tej kategorii, wymagające prace nie będą problemem. Gwarantem tego jest optymalna długość ostrza (35 cm) oraz wyjątkowa prędkość pracy (21 m/s). Dodatkowymi atutami tego sprzętu jest możliwość naciągu łańcucha bez użycia narzędzi czy jego automatyczne smarowanie.

Pamiętać trzeba, że nawet piła łańcuchowa na akumulator musi dostać olej przy smarowaniu łańcucha. Proces ten tworzy na nim cienką warstwę ochronną i zapewnia płynną oraz efektywną pracę. W przypadku wyboru akumulatorowej piły łańcuchowej niezwykle istotną kwestią jest wydajność baterii – im wyższa, tym dłużej można na niej pracować.

Poradnik Kärcher: Jaką akumulatorową piłę łańcuchową wybrać? Ranking pił elektrycznych Kärcher >>

Kosiarka akumulatorowa dla trawnika

Kosiarka elektryczna

Kosiarki akumulatorowe świetnie sprawdzają się do koszenia przydomowego trawnika. Kosiarka Kärcher LMO 18-33 Battery Set nada się zarówno do niewielkiego, jak i większego terenu, również takiego o skomplikowanych kształtach. Główne zalety kosiarki to niska masa oraz świetna zwrotność, co sprawia, że trawnik z obowiązku zmienia się przyjemność.

Kosiarki Kärcher posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym wskaźnik napełnienia kosza czy klucz bezpieczeństwa, który chroni sprzęt przed dziećmi. Ponadto kosiarka LMO 18-33 Battery Set posiada możliwość regulacji wysokości cięcia oraz prędkość obrotową 4000 obrotów na minutę. Świetny sprzęt, który ponadto można przechowywać dosłownie w każdym miejscu dzięki składanemu uchwytowi prowadzącemu.

Poradnik Kärcher: Jaka najlepsza kosiarka elektryczna? Ranking kosiarek akumulatorowych Kärcher >>

Nożyce akumulatorowe – gwarancja równego żywopłotu

Nożyce akumulatorowe

Równie przydatne w ogrodzie będą nożyce do pielęgnacji żywopłotu. Lekkie, solidne nożyce HGE 36-60 Batter Set o dwustopniowej regulacji prędkości (w zależności od tego, czy chcemy precyzyjnie kształtować roślinę, czy też ciąć grubsze gałęzie) zapewnią efektywną pracę przy krzewach. Przy charakterystyce tego sprzętu nie można zapomnieć o wyszczególnieniu ruchomego tylnego uchwytu, który można obracać o 180 stopni, co w maksymalny sposób zwiększa ergonomię pracy z nożycami. Ponadto posiadają one optymalną długość cięcia (60 cm) oraz inteligentnie zaprojektowany zgarniacz, dzięki któremu ścinki nie spadają bezpośrednio do wnętrza żywopłotu.

Dlaczego warto wybrać narzędzia akumulatorowe Kärchera?

Tajemnica działania narzędzi ogrodowych na akumulator zawiera się w baterii. W przypadku narzędzi elektrycznych wyposażonych w kabel, źródło prądu jest stałe. Niestety, kabel często ogranicza, a czasem nawet utrudnia manewrowanie sprzętem. Dlatego tak ważne jest, aby bateria, którą wykorzystujemy w naszych narzędziach, była solidna i wydajna. Takie właśnie są baterie Kärcher, które pasują do wszystkich urządzeń produkowanych przez znanego producenta. Jedyne rozróżnienie to moc baterii: Kärcher ma w swojej ofercie narzędzia oparte na 18 V oraz 36 V baterii. W pierwszym przypadku mowa raczej o urządzeniach małych, kompaktowych, służących do lżejszych przydomowych o ogrodowych prac. Praca z wydajniejszym sprzętem możliwa jest z wykorzystaniem baterii 36 V.

Ponadto akumulatory Kärcher wyposażone są w technologię Real Time, dzięki której na bieżąco mamy dostęp do najważniejszych informacji na temat baterii, przede wszystkim do stanu jej naładowania. Nie są to jednak zwykłe wyświetlacze LED, obecne dziś w większości urządzeń elektrycznych: technologia Real Time pozwala na kontrolowanie szczegółowych informacji o stanie baterii, takich jak pozostały czas pracy w minutach czy poziom naładowania, również podawany w minutach.

Kärcher to cały zestaw ogrodniczych narzędzi akumulatorowych, z którego wybraliśmy tylko kilka przykładów. W ofercie producenta wśród narzędzi zasilanych przez wydajne baterie znajdziemy również między innymi akumulatorowe nożyce do gałęzi, akumulatorowe nożyce do trawy, dmuchawę do liści, bezprzewodowe myjki czy bateryjne odkurzacze. Wszystko zasilane przez wydaje baterie w celu zwiększenia efektywności i komfortu prac w ogrodzie.

Czytaj także: Narzędzia ogrodnicze zasilane akumulatorowo: jakiej firmy, czy warto? >>

Materiał informacyjny Kärcher

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat sadowniczy – Robert Binkiewicz, Agrosimex, 02.06.2021
Następny artykułSAN TOP innowacyjny produkt do mulczowania

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.