SAN TOP innowacyjny produkt do mulczowania

Materiał Partnera CERES
SAN TOP innowacyjny produkt do mulczowania
Rynek stawia przed producentami materiału szkółkarskiego coraz więcej wymagań. Producenci muszą inwestować, żeby móc produkować duże i wyrównane partie towaru o wysokiej jakości. Aby zapewnić towar w atrakcyjnych cenach, nie wystarczą jedynie inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Konieczna jest również redukcja kosztów produkcji związanych z pracą ludzką.

Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się gospodarstwa szkółkarskie, jest czasochłonna i wymagająca najczęściej licznych pracowników walka z chwastami w doniczkach. Zachwaszczenie generuje realne straty w produkowanym materiale, ponieważ chwasty konkurują z posadzonymi roślinami o wodę, składniki pokarmowe i miejsce do rozwoju systemu korzeniowego. W skrajnych przypadkach może dojść do tzw. zagłuszenia posadzonych roślin przez chwasty i ograniczenia ich wzrostu, a w najgorszym razie do ich zamierania. Nie bez znaczenia jest pobieranie przez chwasty nawozów podanych dla roślin oraz wody, co również ma wpływ na jakość produkowanego materiału. Producenci ponoszą duże koszty podczas procesu sadzenia roślin do doniczek, dbając o jak najlepszą jakość substratu, specjalistyczne nawozy i o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół na tym etapie produkcji. Duża część tych nakładów może zostać zniweczona poprzez niekontrolowany rozwój chwastów na dalszych etapach produkcji.

W ramach konsultacji, jakie prowadzimy ze szkółkarzami w firmie CERES, rozmawialiśmy wielokrotnie na temat walki z chwastami i zastanawialiśmy się nad skuteczną metodą ich wyeliminowania lub znacznego ograniczenia ich rozwoju. Rozmowy te zaprocentowały koncepcją produktu, który byłby w stanie zapewnić ochronę przed chwastami, stanowiąc dla nich barierę trudną do pokonania, a jednocześnie byłby na tyle trwały, że efekty jego działania byłyby widoczne przez cały sezon uprawy.

Po kilku latach intensywnej pracy koncepcyjnej nad recepturą produktu, wielu testach i udoskonaleniu składu wprowadzamy do sprzedaży SAN TOP – innowacyjny produkt do mulczowania.

CZYM JEST SAN TOP?

SAN TOP jest produktem w 100% pochodzenia naturalnego, bez dodatku tworzyw sztucznych i innych sztucznych komponentów, w 100% biodegradowalnym i ekologicznym, dzięki czemu jest nieszkodliwy dla roślin, ludzi i zwierząt. Jego innowacyjność, w porównaniu z innymi produktami do mulczowania dostępnymi na rynku, polega na tym, że po zastosowaniu i zroszeniu wodą SAN TOP tworzy zwięzłą strukturę skorupki, która przepuszcza wodę i powietrze, a zatrzymuje wzrost chwastów. Ta cecha zapewnia doskonałe mulczowanie, a dodatkowo ogranicza straty materiału powstające na skutek wywiewania, otrząsania w transporcie lub osypywania się mulczu w przypadku wywrócenia się doniczki. Dzięki bardzo sypkiej strukturze produkt świetnie nadaje się do obsypywania zarówno mechanicznego, przy użyciu sprzedawanych przez nas maszyn do mulczowania, jak również ręcznego. Dodatkowo jego skuteczność została potwierdzona przy warstwie o grubości już 5-6 mm, która jest zalecaną grubością użytkową.

Skuteczność produktu SAN TOP została potwierdzona w naszych testach laboratoryjnych i polowych, a także w trakcie testów z klientami. Jego wydajność jest niespotykana. Dzięki naszej opatentowanej recepturze możemy sugerować skuteczną warstwę o grubości nieprzekraczającej 5–6 mm. Na rynku nie ma drugiego takiego produktu.

Dla przykładu: SAN TOP w objętości 1 m3 wystarczy, aby obsypać skutecznie około 20 500 doniczek P9. Produkty konkurencyjne wymagają warstwy o grubości ok. 30 mm, a więc ich 1 m3 wystarczy na ok. 4000 doniczek.

Łatwość użycia produktu SAN TOP jest bezdyskusyjna. Jest on lekki i ma sypką strukturę, co zapewnia łatwe i precyzyjne dozowanie zarówno maszynowe, jak i ręczne. Okres trwałości tej struktury wynosi cały sezon produkcyjny. Cena produktu SAN TOP, biorąc pod uwagę jego innowacyjny skład i dużą wydajność, jest niższa od produktów konkurencji – przy przeliczeniu kosztu na jedną doniczkę.

Santop

SAN TOP ma wiele zalet, m.in.:

 • doskonale ogranicza rozwój chwastów;
 • nie wymaga stosowania grubej warstwy – wystarczy 5–6 mm;
 • ogranicza koszty pracy i straty związane z plewieniem;
 • tworzy strukturę skorupki, dzięki czemu nie ma strat w przypadku
  przewrócenia doniczek;
 • przepuszcza wodę, powietrze oraz nawozy;
 • ogranicza odparowanie wody i przesuszanie doniczek;
 • jest sypki, lekki i łatwy w użyciu;
 • może być podawany maszynowo i ręcznie;
 • do procesu tworzenia trwałej struktury potrzebuje jedynie wody
  (delikatne zroszenie zaraz po posadzeniu rośliny i zastosowaniu
  produktu);
 • jest produktem ekologicznym i w 100% biologicznym – nie zawiera
  nasion chwastów, szkodników, metali ciężkich itp.;
 • nie ma wpływu na wzrost roślin oraz ich zdrowotność;
 • może być stosowany zarówno do obsypywania doniczek (okrągłych,
  kwadratowych i innych), jak i do multiplatów;
 • opakowanie typu big bag nie przyczynia się do gromadzenia odpadów;
 • nie brudzi szkółki;
 • zapewnia oszczędność maszyn, miejsca magazynowego i kosztów
  logistycznych związanych z rozładunkiem i transportem palet;
 • cechuje go niespotykana wydajność;
 • zapewnia estetyczny wygląd roślin w punktach sprzedaży;
 • ogranicza straty nawozów oraz podłoża w doniczkach.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ: https://ceres.pl/kategorie/zaopatrzenie-produkcji/san-top  

Ceres - logo

Materiał Partnera CERES

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJaki zestaw ogrodowych narzędzi akumulatorowych wybrać, aby nie żałować?
Następny artykułRośnie liczba producentów, którzy zapraszają na plantacje jagody kamczackiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.