Odpowiednia kosiarka dla Twojego ogrodu

Materiał Partnera Jokergroup.pl
Kosiarki spalinowe
Wiadomo nie od dziś, że ogród w dużej mierze potrafi być wizytówką naszego domu. Zielony, gęsty trawnik w połączeniu z dobrze podciętymi drzewkami i krzewami, każdego dnia potrafi zapewnić nam wiele radości i uśmiechu na twarzy. Cały proces pielęgnacji ogrodu jest dość skomplikowany i trzeba powtarzać go regularnie.

O ile czynności takie jak aeracja, wertykulacja oraz nawożenie wykonujemy dwa, bądź trzy razy do roku, tak w przypadku koszenia i podlewania, zabiegi te powinny być przeprowadzane zdecydowanie częściej. Proces podlewania może zachodzić mniej więcej raz w tygodniu, jednak należy pamiętać, że bierzemy w tym przypadku bezchmurne warunki pogodowe w porze letniej. Koszenie natomiast nie zależy od czasu, a od wysokości naszej murawy. Przyjmując, że nasze pierwsze koszenie odbywa się przy wysokości źdźbła na około 8 centymetrów, obcinamy trawnik maksymalnie do połowy tej wysokości. Czynność tą powtarzamy dopiero, gdy odrośnie ona do wcześniejszych rozmiarów.

Zasady koszenia zostały omówione, więc śmiało można przejść do doboru odpowiedniego sprzętu dla naszego ogrodu.

Kosiarka elektryczna

Powszechny i praktyczny sprzęt dla małych i średnich ogrodów do tysiąca metrów kwadratowych. Ten rodzaj kosiarek przeznaczony jest dla wielbicieli podcinania trawnika. Osoby, których uspokaja i relaksuje rutynowe koszenie nie powinny się zawieść. Dzięki cichemu silnikowi indukcyjnemu oraz lekkiej wadze, wynoszącej niecałe dziesięć kilogramów, można bez większego wysiłku wykosić cały ogródek. Kosiarki te posiadają kilkustopniowe regulacje wysokości oraz wyrzut tylny zakończony koszem. W dodatku, nikt nie powinien mieć kłopotów w kwestii ich odpalenia, ponieważ wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Jeżeli chodzi o minusy tych sprzętów, to z pewnością możemy zaliczyć do nich ograniczający nas kabel zasilający. Posiadają też one stosunkowo małą moc, jednak w zupełności wystarczy ona, aby poradzić sobie z małym, prostym ogródkiem.

Kosiarka spalinowa

Ten rodzaj zdecydowanie należy do najpopularniejszych na rynku. Bez wątpienia, kosiarki spalinowe zyskały swoją popularność poprzez ich wysoką moc, umiejętność radzenia sobie z ciężkimi typami gruntu i trawników oraz brakiem ograniczenia powierzchni koszonej. Jest to idealne rozwiązanie na duże ogrody, które w przeciwieństwie do droższego traktorka koszącego, jest w stanie zmieścić się pomiędzy ciasno wyrastającymi drzewkami i krzewami.

Obecnie kosiarki spalinowe dzielą się na te posiadające ręczny sposób napędu oraz te z wbudowanym napędem własnym na tylne koła. Druga opcja zdecydowanie lepiej sprawdzi się przy większych ogródkach, gdyż osoba prowadząca urządzenie będzie mogła się zrelaksować i nie przemęczać. Z uwagi na brak kabla zasilającego możemy korzystać ze sprzętu nawet daleko od domu, a w coraz to nowszych modelach kosiarek spalinowych dąży się, aby emisja spalin była jak najmniejsza.

Kosiarka akumulatorowa

Trzeci typ kosiarek to taki, który jak się może wydawać łączy dwa poprzednie w jedną całość. Po części jest to prawda. Kosiarki akumulatorowe charakteryzują się brakiem konieczności podpiętego zasilania, a przy tym nie spalają paliwa powodującego emisję spalin. Energia jednak nie wytwarza się samoistnie. Aby móc korzystać z owej kosiarki, potrzebne jest jej wcześniejsze naładowanie. Jeżeli więc posiadamy ogród, którego powierzchnia umożliwia nam skoszenie go na jednym pełnym naładowaniu akumulatora, to jest to również dla nas bardzo dobra propozycja.

Urządzenia te wagowo porównywalne są z kosiarkami spalinowymi, jednak patrząc przez pryzmat hałasu, bliżej im do typów kosiarek elektrycznych. Ich wadą może być stosunkowo wyższa cena oraz w przypadku konieczności drugiego ładowania przy jednym koszeniu – czas oczekiwania.

Kosa spalinowa

Zdecydowanie nie jest to sprzęt, którym powinniśmy kosić cały ogród. Warto jednak wspomnieć o tym urządzeniu, z uwagi na to, że wszędzie się zmieści. Tam, gdzie żadna z wyżej wymienionych typów kosiarek nie ma dostępu, tam bardzo przydatna okazuje się kosa spalinowa.

Urządzenie to przeznaczone jest do podcinania wysokich traw oraz traw rosnących pod płotami. Tworzy ono świetny dodatek w pielęgnacji trawnika, a przy tym możemy być pewni, że nie uszkodzi drzewek i krzewów, które są w małych od siebie odstępach.

Materiał Partnera Jokergroup.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTegoroczna edycja FlowerTrials® odwołana
Następny artykułCzy warto…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.