Sprawdź, jakie narzędzia przydadzą się w domu i ogrodzie

Materiał Partnera FIXERO
Narzędzia do domu i ogrodu
pexels-pixabay-48816
Czeka cię naprawa cieknącego kranu? A może masz zamiar składać meble zamówione w sieci? Jeśli tak, to przydadzą ci się odpowiednio dobrane narzędzia ręczne. Wiele z nich wykorzystasz także do prac ogrodowych. Co zatem wybrać, by móc wykonywać drobne naprawy w domu, a co lepiej sprawdzi się w czasie pielęgnacji ogrodu?

Jakie narzędzia ręczne zawsze warto mieć w domu?

W każdym domu powinny znaleźć się podstawowe narzędzia, które ułatwiają wykonywanie najprostszych prac remontowych oraz naprawczych. Do takich produktów zalicza się przede wszystkim różnego rodzaju wkrętaki, nożyczki oraz pilniki czy klucze. Ciekawą propozycją są również tak zwane multitoole, które nie tylko przydają się w domu, lecz także w czasie wyjazdu na biwak czy w ogrodzie. Jest to też dobry pomysł na prezent dla osoby, która lubi majsterkowanie lub różnego rodzaju wyjazdy na łono natury. Przydatny jest także specjalny nożyk z łamanym ostrzem. Możesz go wykorzystać między innymi do cięcia papieru, kartonu, a także płyt kartonowo-gipsowych.

Szukasz elektronarzędzi? Te produkty na pewno ci się przydadzą

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę, postaw na produkty elektryczne. Jakie narzędzia do domu tego typu warto zakupić w pierwszej kolejności? Tutaj wiele osób wskazuje na wiertarki i wkrętarki z kompletami wierteł i bitów. Na domowy użytek ciekawym rozwiązaniem są produkty z udarem, który znacznie rozszerza ich zastosowanie i pozwala na bezproblemową pracę z twardszymi materiałami, jak chociażby beton. Oprócz tego warto też wybrać odpowiednią szlifierkę kątową, która nie tylko umożliwia przecinanie materiałów o różnej grubości i twardości, lecz także usuwanie starych warstw malarskich czy lakierniczych.

Podstawowe narzędzia, które warto mieć w ogrodzie

Jeżeli planujesz założyć ogród lub już masz pięknie urządzoną działkę, również do prac w tym miejscu przydadzą ci się narzędzia ręczne. Do podstawowych artykułów, które ułatwią ci przygotowywanie ziemi pod wysiew oraz zadbanie o krzewy czy drzewa, zalicza się między innymi łopaty, grabie i motyki. Możesz też wybrać duże narzędzia, które przydadzą się przy przekopywaniu i wyrównywaniu większych powierzchni, takie jak np. grabie. Jeśli o nie chodzi, zwróć uwagę na to, by wybrać ich dwa rodzaje – inne posłużą do wyrównywania przekopanej powierzchni, a inne do grabienia opadłych z drzew liści. Drugi komplet podstawowych narzędzi może być mniejszy, co ułatwi prace w poszczególnych grządkach. Oprócz tego warto wyposażyć się także w takie narzędzia, jak nożyce do przycinania żywopłotu, sekator czy piła. Nie zapomnij też o produktach, które ułatwią ci utrzymanie prawidłowego nawodnienia podłoża – konewkach, wężach i zraszaczach.

Materiał Partnera FIXERO

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPomoc rolnikom – COVID-19
Następny artykułWąska działka co determinuje? Budowa domu na wąskiej działce – wymogi i polecane projekty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.