25 lat firmy W. Legutko

Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne W. Legutko z Jutrosina w Wielkopolsce 28 lipca świętowało 25-lecie istnienia. Uroczystość była okazją do zaprezentowania dotychczasowego dorobku firmy oraz przybliżenia historii działalności. Jak przekazywał jej właściciel i założyciel dr Wiesław Legutko hasło, jakie towarzyszy firmie od początku działalności to: „Po radość, po zdrowie, z naszymi nasionami!”

Cele te są realizowane przez zapewnienie wysokiej jakości nasion i urozmaiconego asortymentu odmianowego. Obecnie firma W. Legutko może się poszczycić najszerszą w Europie ofertą nasion roślin ogrodniczych, realizacją pełnego cyklu produkcyjnego, nowoczesnym zapleczem produkcyjno-magazynowym, skrupulatnym, trójetapowym procesem monitorowania jakości materiału siewnego, dokonywanym m.in. w akredytowanym laboratorium oceny nasion, a także marką rozpoznawalną w Polsce oraz obecną w 50 krajach świata – mówił dr W. Legutko.


Goście uczestniczący w jubileuszu 25-lecia firmy W. Legutko w Jutrosinie w Wielkopolsce


Delegacja pracowników z COBORU w Słupi Wielkiej

Prof. dr hab. Katarzyna Niemirowicz-Szczytt (z prawej) z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie

Aby oferta była wartościowa i atrakcyjna firma współpracuje z Katedrą Genetyki, Hodowli i biotechnologii Roślin Ogrodniczych SGGW w Warszawie, stąd corocznie przyjmuje do hodowli zachowawczej i reprodukcji najnowsze odmiany wybranych warzyw. Na gruntach należących do firmy prowadzona jest hodowla nowych odmian dalii i begonii, papryki, pomidora, ogórków oraz hodowla zachowawcza reprodukowanych odmian. O jakości nasion z logo W. Legutko świadczą medale, nagrody i wyróżnienia przyznawane na krajowych i zagranicznych wystawach ogrodniczych. Dystrybucja nasion w kraju odbywa się głównie za pośrednictwem hurtowni.


Wielu gości osobiście gratulowało dr Wiesławowi Legutko

 
Podczas uroczystego spotkania właściciel jutrosińskiego przedsiębiorstwa prezentował zdjęcia z różnych plantacji na świecie dokąd trafiają nasiona jego firmy. Wśród gości jubileuszu obecni byli również partnerzy z różnych krajów, ceniący sobie współpracę z polskim przedsiębiorcom, m.in. z Rosji, Włoch, Chin, Tanzanii czy Indii. Ponadto jutrosiński przedsiębiorca współpracuje również z firmami z Malty, Hiszpanii, Francji, Węgier, USA (w 3 stanach), Kostaryki, Ekwadoru i oczywiście z Polski.

Asortyment firmy W. Legutko obejmuje nasiona:
– ponad 4000 gatunków i odmian roślin ozdobnych;
– ponad 700 odmian warzyw;
– nasiona na kiełki;
– ponad 200 odmian ziół i roślin dzikich;
– drzew i krzewów ozdobnych;
– cebule i kłącza roślin ozdobnych.


Kolekcje dalii


Siedziba firmy w Jutrosinie, otoczona poletkami, na których w sezonie można oglądać gatunki kwiatów, warzyw i ziół z oferty firmy

Znaczą część oferowanych przez firmę gatunków można było obejrzeć na poletkach, z tym, ze pogoda w dniu obchodów jubileuszu utrudniała to zadanie, ponieważ cały dzień padał deszcz.

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Andrzejewska
 
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię