Belgowie znów kupują kwiaty

W ubiegłym roku obroty w belgijskim sektorze kwiatowym wzrosły po raz pierwszy od 2012 roku - poinformowała AVBS, Belgijska Federacja Szkółkarzy i Plantatorów.

Wydatki na rośliny ozdobne wzrosły o 2% – dzięki wzrostowi siły nabywczej konsumentów i słonecznej wiośnie, co spowodowało, że konsumenci chętniej kupowali kwiaty.

Całkowite wydatki na rośliny ozdobne w Belgii w 2017 roku wyniosły 315 milionów euro lub około 34 euro na Belga (mającego 15 i wiecej lat). Wzrost wydatków był widoczny tylko w Brukseli (+ 6%) i we Flandrii (+ 3%); w Walonii pozostał stabilny. 59% sprzedaży kwiatowej zostało zrealizowane we Flandrii, a udział ten nieznacznie wzrósł.

Mimo to wydatki nadal nie są na takim poziomie jak kiedyś. Dla porównania, w 2004 roku Belgowie wydali rocznie na kwiaty i inne rośliny ozdobne ponad 50 euro na głowę mieszkańca.

Źródło: Hortidaily

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.