Bratki ogrodowe Delta® – niezawodne od 25 lat

Bratki Delta Pure Orange
Delta® 'Pure Orange Imp.' fot. Syngenta Flowers
Asortyment roślin balkonowo-rabatowych zmienia się dość dynamicznie. To naturalne zjawisko zdaje się nie dotyczyć bratków ogrodowych (Viola x wittrockiana) Delta®, które świętują w tym roku 25-lecie istnienia na rynku, a są wciąż najchętniej wybieraną grupą przez producentów na całym świecie.

Grupa Delta® bratków ogrodowych, której hodowcą jest firma Syngenta Flowers, została wprowadzona na rynek w 1995 r. i liczyła wówczas 17 odmian. Od tamtego czasu hodowcy nieustająco pracowali nad ulepszaniem już istniejących kreacji oraz wprowadzaniem nowości w obrębie tej grupy. Z informacji firmy Syngenta Flowers wynika, że w ciągu ostatnich sześciu lat ponad 40% asortymentu bratków z grupy Delta® zostało ulepszonych lub zastąpionych lepszymi kreacjami, co świadczy o nieustannym dążeniu do zaoferowania odmian najlepszych dla producenta, sprzedawcy i odbiorcy końcowego. W 2021 r. grupa Delta® liczy 30 odmian. Ich „ojcem” jest Martien Gutter, a od 2010 r. hodowlą kieruje Robbie Gieslink.
Bratki z grupy Delta® szybko zdobyły uznanie producentów – doceniono zwłaszcza wyrównany wzrost roślin i przewidywalny czas produkcji, czyli termin kwitnienia – i obecnie mają największy udział na rynku. Są przydatne zarówno do uprawy wiosennej, jak i – ze względu na tolerancję na wysoką temperaturę latem – do produkcji jesiennej. Są bardzo trwałe – zarówno na etapie obrotu handlowego, jak i u konsumentów oraz – co podkreślają producenci roślin – niezawodne.
Jak zapowiada zespół hodowców z firmy Syngenta Flowers – grupa Delta® będzie w dalszym ciągu ewoluowała, aby w jak największym stopniu spełniać wymagania rynku. Dowodem tego ma być tegoroczna nowość – odmiana Delta® ‘Pure Orange Imp.’ o intensywnie pomarańczowych kwiatach, której ulepszone cechy wyznaczyły nowy kierunek hodowli tych bratków.

Na podstawie informacji własnych i z firmy Syngenta Flowers

Bratki Delta Primrose with Blotch
Delta® 'Primrose with Blotch' fot. Syngenta Flowers
Bratki Delta Violet White
Delta® 'Violet & White' fot. Syngenta Flowers

 

 

 

 

 

 

 

Bratki Delta Speedy rose
Delta® 'Speedy Rose Medley' fot. Syngenta Flowers
Bratki Delta Speedy Yellow with Blotch
Delta® 'Speedy Yellow with Blotch' fot. Syngenta Flowers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.