Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin

Co sadzić - spotkanie z M.Maliszewskim
Integrowana produkcja roślin (IP) to nowoczesny system uprawy, który uwzględnia oczekiwania konsumenta w stosunku do bezpiecznych i wysokiej jakości owoców, warzyw i innych płodów rolnych oraz gwarantuje prowadzenie upraw w sposób bezpieczny dla środowiska.

Zainteresowani producenci uprawą w systemie integrowanej produkcji roślin oraz uzyskaniem certyfikatu IP powinni corocznie dokonać zgłoszenia podmiotowi certyfikującemu.

Zgłoszenia należy dokonać nie później niż 30 dni przed siewem albo sadzeniem roślin, albo w przypadku roślin wieloletnich, do dnia 1 marca każdego roku.

W okresie obowiązywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonych na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz w okresie 30 dni od dnia odwołania tych stanów, do zgłoszenia oraz uzyskania certyfikatu Integrowanej Produkcji Roślin nie jest konieczne ukończenie stosownego szkolenia potwierdzonego zaświadczeniem.

Wykaz podmiotów wykonujących działalności w zakresie certyfikacji integrowanej produkcji roślin (wg. kolejności upoważniania):

„PNG” Sp. z o.o., Cisów 77 A, 26-021 Daleszyce
QA Solutions Sp. z o.o, ul. Borkowska 9/6, 30-438 Kraków
COBICO Sp. z o.o., Przebieczany 529, 32-020 Wieliczka
Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o.,ul. Modlińska 6 lok. 207, 03-216 Warszawa
SGS Polska Sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa
TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o., ul. Komitetu Obrony Robotników 56, 02-146 Warszawa
BIOCERT MAŁOPOLSKA Sp. z o.o., ul. Lubicz 25A, 31-503 Kraków
EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o. o. ul. Modzelewskiego 27, 02-679 Warszawa

źródło: PIORiN

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBratki ogrodowe Delta® – niezawodne od 25 lat
Następny artykułJabłka o czerwonym miąższu ‘Trinity’: idealne do przetwórstwa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.