Webinarium różane – porcja wiedzy [VIDEO]

We wtorek 9 marca odbyło się kolejne webinarium zorganizowane przez firmę Plantpress – tym razem tematem spotkania były róże ogrodowe. Opowiadała o nich dr hab. inż. Marta Joanna Monder z PAN Ogrodu Botanicznego CZRB w Powsinie. Partnerem spotkania była firma RosaĆwik.

Medalistki targów FLORALL

Największe belgijskie targi kwiaciarstwa i szkółkarstwa FLORALL były zwykle organizowane dwa razy w roku – w marcu oraz w sierpniu. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja marcowa została po raz kolejny odwołana. Organizatorzy zdecydowali się jednak na rozdanie nagród dla najlepszych produktów wirtualnie. Przyznano trzy medale, dwa dla krzewów ozdobnych oraz jeden dla byliny.

Bratki ogrodowe Delta® – niezawodne od 25 lat

Asortyment roślin balkonowo-rabatowych zmienia się dość dynamicznie. To naturalne zjawisko zdaje się nie dotyczyć bratków ogrodowych (Viola x wittrockiana) Delta®, które świętują w tym roku 25-lecie istnienia na rynku, a są wciąż najchętniej wybieraną grupą przez producentów na całym świecie.

Wystawa FLORALIËN Gent przełożona na 2022 r.

Zarząd Królewskiego Towarzystwa Rolnictwa i Botaniki (Royal Society for Agriculture and Botany), organizator wystawy FLORALIËN Gent (Floralies Ghent), zdecydował, że następna edycja tego święta roślin ozdobnych w Gandawie w Belgii odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 8 maja 2022 r.

Nowe władze Związku Szkółkarzy Polskich

25 stycznia 2021 r. podczas przeprowadzonego on-line XXX Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Członków Związku Szkółkarzy Polskich dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia.

’Ilonka' – nowa gwiazda

Jedną z najpopularniejszych dotychczas na rynku gałązkowych odmian chryzantem kwitnących biało była 'Bacardi' (pozycję lidera zajmowała ponad 15 lat). W ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie ona zastąpiona w ofercie firmy Dümmen Orange nową kreacją - 'Ilonką'.

Targi Myplant & Garden dopiero w lutym 2022 r.

Organizatorzy kolejnych targów branżowych - tym razem Myplant & Garden we Włoszech - zdecydowali się na przesunięcie kolejnej edycji tej imprezy na przyszły rok.

Zmarł Tomasz Czerwiński – wieloletni pracownik firmy Syngenta Polska

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 8 stycznia br. zmarł Tomasz Czerwiński, wieloletni pracownik firmy Syngenta Polska i ceniony kolega.

Trawy ozdobne – nie tylko w miastach [VIDEO]

Za nami kolejne webinarium, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tym razem firma Plantpress Sp. z o.o. zaprosiła 14 stycznia na wykład dr Moniki Henschke dotyczący ozdobnych traw. Prelegentka skupiła się na gatunkach przydatnych do sadzenia w miastach, ale chyba każdy, kto uczestniczył w spotkaniu skorzystał z przekazanej na nim wiedzy, nawet, jeśli nie zajmuje się terenami zieleni miejskiej.

Cisy mniej znane

Cisy to najdłużej żyjące drzewa w Europie. Różnorodność odmian roślin z tego rodzaju pozwala na ich rozmaite wykorzystanie, choć najczęściej wykorzystuje się je na żywopłoty. Najmniej rozpowszechnione w uprawie są odmiany karłowe i te o okrywowym charakterze wzrostu.