Eustoma, która nie wytwarza pyłku. Czy nowe odmiany ożywią rynek?

Fot. materiały prasowe firmy Sakata Seed
Hodowcy opracowali nowe odmiany eustomy (Lisianthus), które nie wytwarzają pręcików, a zatem ich kwiaty są pozbawione pyłku.

Bezpyłkowe eustomy wyhodowane w Japonii przez Sakata Seed mają dzięki temu o ok. 7 dni dłuższą trwałość w wazonie – podaje hortibiz.com. Dodatkową zaletą takich kwiatów jest także usunięcie dotychczas często spotykanego problemu, czyli brudzenia kwiatów w transporcie oraz otoczenia kompozycji kwiatowych, przez osypujący się pyłek. Ocenia się, że nowe odmiany Lisianthus sprawią, że kwiaty te zyskają na popularności. Natomiast z dłuższej trwałości tych roślin skorzystają nie tylko klienci, ale także dystrybutorzy kwiatów ciętych, którzy będą mogli dostarczać je na odleglejsze rynki.

Nasiona bezpyłkowej eustomy trafią na japoński rynek jesienią 2017 r. Na razie będą to trzy odmiany: o pojedynczych kwiatach białych, niebieskich (Blue Picotee) oraz różowych (Pink Picotee). Hodowcy z firmy Sakata pracują jeszcze nad odmianami o kwiatach pełnych.

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgórkowe mocarstwa
Następny artykułUstawa o ODR-ach bez poprawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.