FleuroStar 2021 – begonia na podium

Fleurostar 2021 nagrodzeni
fot. mat. pras. Fleuroselect
Już od 12 lat międzynarodowa organizacja Fleuroselect, skupiająca hodowców i producentów materiału wyjściowego roślin ozdobnych (głównie balkonowo-rabatowych), organizuje konkurs FleuroStar, którego celem jest wyłonienie nowej odmiany z potencjałem rynkowym – zwycięska kreacja musi się wyróżniać walorami ozdobnymi wywołującymi zachwyt klientów w punktach sprzedaży.

Zwycięzcę rywalizacji w 2021 r. ogłoszono podczas czerwcowej uroczystości w firmie Floralis w Lisse, na którą zaproszono po dwóch przedstawicieli firm biorących udział w konkursie (jednocześnie wydarzenie transmitowano). Jego laureatką została begonia (Begonia x hybrida) I’CONIA ‘Aroma Peach’ wyhodowana w firmie Dümmen Orange. Trzydziestoosobowe jury podkreślało, że zwycięska odmiana wyróżnia się wyjątkowo obfitym kwitnieniem, ciemnozielonymi liśćmi oraz niezawodnością w uprawie. Na uwagę zasługują zwłaszcza kwiaty, które są pełne, żółtobrzoskwiniowe i pachnące, licznie pojawiają się przez cały sezon. Begonie z grupy I’CONIA są średnio wczesne, mają półzwieszający się pokrój i mogą być sadzone do pojemników wiszących oraz ustawianych na balkonach i tarasach.

Begonia I'conia Aroma Peach
Begonia I’CONIA 'Aroma Peach’, fot. mat. pras. Fleuroselect
kwiaty begonia I'CONIA Aroma Peach
fot. mat. pras. Fleuroselect

Begonia I’CONIA ‘Aroma Peach’ wygrała rywalizację z trzema innymi odmianami roślin balkonowo-rabatowych – z pelargonią rabatową (Pelargonium zonale) ‘Estelle Appleblossom’ (Florensis), petunią ogrodową (Petunia x hybrida) ‘Fun House Potpourri’ (Syngenta Flowers) i werbeną ogrodową (Verbena) ‘Mr. LavaLava’ (Selecta one®).

Na podstawie informacji organizacji Fleuroselect

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł12-hektarów czereśni pod zadaszeniem VOEN – dzień z doradcami FruitAkademia [Video]
Następny artykułZmiany klimatu a reakcja UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.