Niezwyciężona begonia

Begonia Dreams® Garden MacaRouge℗ - zwyciężczyni w konkursie FleuroStar na sezon 2019/2010
Międzynarodowa organizacja Fleuroselect, skupiająca hodowców i producentów materiału wyjściowego roślin ozdobnych (głównie balkonowo-rabatowych) w trzecim dniu pokazów FlowerTrials® (13 czerwca br.), podczas uroczystej ceremonii w siedzibie firmy Syngenta Flowers w De Lier w Holandii, ogłosiła zwycięzcę konkursu FleuroStar na sezon 2019/2020.

Trzydziestoosobowe jury zadecydowało, że rośliną, która zwróci uwagę odbiorców detalicznych w punktach sprzedaży i skłoni ich do zakupu pod wpływem impulsu, jest begonia (Begonia sp.) Dreams® Garden MacaRouge℗.

Begonia Dreams® Garden MacaRouge℗ – zwyciężczyni w konkursie FleuroStar na sezon 2019/2020

Ta rozmnażana przez sadzonki odmiana zachwyca bardzo licznymi, pojedynczymi, jaskrawo czerwonymi kwiatami z żółtym środkiem, które zdobią roślinę przez całe lato, aż do pierwszych przymrozków. Rośliny mają wzniesiony, regularny, lekko zaokrąglony pokrój oraz dobry wigor. Odmiana ta polecana jest do uprawy na zewnątrz – zarówno w pojemnikach balkonowo-tarasowych, jak i na rabatach. Jak zapewnia hodowca – firma Beekenkamp Plants B.V. – zwycięska begonia nie sprawia kłopotów w uprawie, dobrze też znosi transport i prezentuje się w punktach sprzedaży.

Begonia Dreams® Garden MacaRouge℗ pokonała w konkursie FleuroStar pięć innych kandydatek:

  • kocanki ogrodowe (Xerochrysum bracteatum) Granvia® Gold (Suntory/MNP Flowers),
Kocanki ogrodowe Granvia® Gold
  • begonię (Begonia x hybrida) ‘Viking™ Red on Chocolate’ (Sakata Ornamentals)
Begonia ‘Viking™ Red on Chocolate’
  • trzy odmiany pelargonii (Pelargonium sp.): dwie mieszańcowe – ‘Red Explosion’ (Florensis) i ‘Pretty Little™ Pink Splash’ (Syngenta Flowers) oraz jedną rabatową – ‘Survivor Idols Rosalinda’ (Dümmen Orange).
Pelargonia ‘Red Explosion’

 

Pelargonia ‘Pretty Little™ Pink Splash’
Pelargonia rabatowa ‘Survivor Idols Rosalinda’

fot. mat. prasowe organizacji Fleuroselect

Na podstawie informacji organizacji Fleuroselect

Ilona Sprzączka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.