Gardenia 2018, czyli obowiązkowy przystanek przed sezonem ogrodniczym

W dniach 22-24 lutego w Poznaniu odbywają się targi Gardenia 2018. To Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wszystko dla ogrodów, czyli rośliny, narzędzia, nawozy, kosiarki, systemy nawadniające, dekoracje, usługi ogrodnicze i oczywiście nowości. Oprócz wystawy odbywają się także liczne wykłady i prezentacje.
Co można zobaczyć jutro, 24 lutego? M.in. można uczestniczyć w Forum Promotorów Ogrodnictwa. To odmieniona formuła spotkania blogerów, stanowiących coraz silniejszą grupę influencerów branży ogrodniczej. Tym razem wydarzenie otworzy się także na hobbystów, którzy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, zasięgnąć porad specjalistów, a także zobaczyć kulisy tworzenia filmików. Kim są promotorzy zieleni? ToBlogerzy, vlogerzy, admini FP oraz grup na FB, właściciele profili na Insta nawiązujących do tematyki ogrodniczej, czyli wszystkie osoby zaangażowane w promocję ogrodnictwa, zarówno poprzez publikowanie treści w internecie, jak i aktywne, realne działania w lokalnych społecznościach.

Ponadto tego dnia odbędą się też wykłady na temat roślin. Obejmą one szeroki zakres: kwietniki i rabaty, drzewa owocowe w miastach, ogrody sensoryczne. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa odział w Poznaniu. W ostatnim dniu wystawy będzie można wziąć udział także w warsztatach ogrodniczych z Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem oraz w grze miejskiej GO-OSTO.

Dla miłośników ogrodów dostępny jest Kiermasz Ogrodniczy oraz ogrodowe pokazy, które organizatorzy określają jako obowiązkowy przystanek przed rozpoczęciem nowego sezonu ogrodniczego.

Fot. I. Sprzączka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBiedronka: włoskie jabłka tylko 50 gr droższe od polskich
Następny artykułUnijni kontrolerzy zbadają system kontroli żywności ekologicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.