Gardenia 2018, czyli obowiązkowy przystanek przed sezonem ogrodniczym

W dniach 22-24 lutego w Poznaniu odbywają się targi Gardenia 2018. To Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wszystko dla ogrodów, czyli rośliny, narzędzia, nawozy, kosiarki, systemy nawadniające, dekoracje, usługi ogrodnicze i oczywiście nowości. Oprócz wystawy odbywają się także liczne wykłady i prezentacje.
Co można zobaczyć jutro, 24 lutego? M.in. można uczestniczyć w Forum Promotorów Ogrodnictwa. To odmieniona formuła spotkania blogerów, stanowiących coraz silniejszą grupę influencerów branży ogrodniczej. Tym razem wydarzenie otworzy się także na hobbystów, którzy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, zasięgnąć porad specjalistów, a także zobaczyć kulisy tworzenia filmików. Kim są promotorzy zieleni? ToBlogerzy, vlogerzy, admini FP oraz grup na FB, właściciele profili na Insta nawiązujących do tematyki ogrodniczej, czyli wszystkie osoby zaangażowane w promocję ogrodnictwa, zarówno poprzez publikowanie treści w internecie, jak i aktywne, realne działania w lokalnych społecznościach.

Ponadto tego dnia odbędą się też wykłady na temat roślin. Obejmą one szeroki zakres: kwietniki i rabaty, drzewa owocowe w miastach, ogrody sensoryczne. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa odział w Poznaniu. W ostatnim dniu wystawy będzie można wziąć udział także w warsztatach ogrodniczych z Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem oraz w grze miejskiej GO-OSTO.

Dla miłośników ogrodów dostępny jest Kiermasz Ogrodniczy oraz ogrodowe pokazy, które organizatorzy określają jako obowiązkowy przystanek przed rozpoczęciem nowego sezonu ogrodniczego.

Fot. I. Sprzączka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię