Free Porn
Strona główna Tagi Ogrodnictwo

ogrodnictwo

Maty uprawowe Growbag ADVANCED od Klasmann-Deilmann

GreenFibre, Growbag ADVANCED, Klasmann-Deilmann, Log & Solve, mata ogrodnicza, mata uprawowa, maty uprawowe, nowe technologie, nowe technologie w ogrodnictwie, ogórki na macie, ogrodnictwo, papryka na macie, pomidory na macie, uprawa warzyw na macie, uprawa warzyw na matach

Coraz mniej chętnych do pracy w rolnictwie i ogrodnictwie w Niderlandach

Zmniejsza się liczba pracowników z Europy Wschodniej chcących znaleźć zatrudnienie w holenderskim rolnictwie i ogrodnictwie - pisze w czwartek dziennik "Trouw". W krajach takich jak Polska rośnie gospodarka i dobrobyt - tłumaczy gazeta jedną z przyczyn tego zjawiska.

Rosja: produkcja rośnie, rośnie import

W często pojawiających się newsach naszych mediów powtarza się wątek rosnącej produkcji ogrodniczej w Rosji. Jakkolwiek można z różnym stopniem ostrożności traktować konkretne doniesienia, nie ma chyba sensu kwestionować trendu - branża z jakimiś wymiernymi wynikami konsumuje okazję stworzona przez rosyjskie kontrsankcje i rządowe programy subwencji.

Zielono w Targach Kielce

W Targach Kielce zakończyły się pierwsze targi Green City Expo. Wydarzenie dedykowane jest architektom oraz wszystkim tym, którym zależy na odpowiednim kształtowaniu przestrzeni miejskiej. Siłą targów okazały się konferencje, cieszące się dużą popularnością.

Gardenia 2018, czyli obowiązkowy przystanek przed sezonem ogrodniczym

W dniach 22-24 lutego w Poznaniu odbywają się targi Gardenia 2018. To Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Wszystko dla ogrodów, czyli rośliny, narzędzia, nawozy, kosiarki, systemy nawadniające, dekoracje, usługi ogrodnicze i oczywiście nowości. Oprócz wystawy odbywają się także liczne wykłady i prezentacje.

Polskie przetwory podbiją Azję

Branża przetwórstwa owocowo-warzywnego głęboko odetchnęła po niedawnym kryzysie gospodarczym. Polskie firmy nie tylko dobrze radzą sobie na niełatwym rodzimym rynku spożywczym, lecz także coraz więcej sprzedają na wschodzie Europy. Szukając rynków zbytu, dotarły także za Ural, do Kazachstanu czy Mongolii.
 

Polska zainteresowana współpracą z krajami muzułmańskimi

Polska chce zacieśnić współpracę z krajami arabskimi i muzułmańskimi - powiedział w czwartek, 29 maja minister rolnictwa Marek Sawicki. Jego zdaniem do tych krajów możemy sprzedawać nie tylko wołowinę i drób, ale także produkty mleczarskie, owoce i warzywa. 
 

Agresja uchodzi na sucho

Co niekoniecznie jest powodem do zadowolenia dla agresora. Zajęty w marcu Krym zaczyna cierpieć na niedostatek wody. Niestety, najbardziej odczuwają to rolnicy i ogrodnicy Półwyspu.

Rolnictwo w budżecie Ukrainy

Na potrzeby tego działu gospodarki narodowej znowelizowany ostatnio budżet Ukrainy przeznaczył 1,6% planowanych wydatków. Będzie to 436,8 mld  hrywien (UAH)  – o 19,9% mniej (1,7 mld UAH) w porównaniu z poprzednim.

Litewski eksport i import ciągle rośną

W minionym roku Litwini wyeksportowali łącznie 672,6 tys. ton owoców i warzyw świeżych (w tym 344,5 tys. ton stanowiły same tylko owoce, a pozostałe 328,1 tys. ton warzywa) wobec 609,1 tys. ton rok wcześniej i 504,5 tys. ton dwa lata temu.