’Ilonka' – nowa gwiazda

Chryzantema Ilonka
Chryzantema gałązkowa 'Ilonka' fot. Dümmen Orange
Jedną z najpopularniejszych dotychczas na rynku gałązkowych odmian chryzantem kwitnących biało była 'Bacardi' (pozycję lidera zajmowała ponad 15 lat). W ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie ona zastąpiona w ofercie firmy Dümmen Orange nową kreacją - 'Ilonką'.

Perłowobiałe kwiaty języczkowate otaczające intensywnie zielony środek nieco upodabniają 'Ilonkę' do 'Bacardi'. Nowa odmiana chryzantemy ma jednak wiele innych zalet – piękną budowę kwiatostanów, ich dużą liczbę na pędzie oraz znakomitą trwałość po ścięciu i w transporcie. Kwiatostany są ponadto łatwe do farbowania. Chryzantema 'Ilonka' znakomicie wypadła w testach przeprowadzonych w gospodarstwie Kwekerij Sensation z Niderlandów, specjalizującym się w produkcji kwiatów ciętych chryzantem, co tylko potwierdziło wcześniejsze doświadczenia własne hodowcy.

Peter Laurman, kierownik ds. sprzedaży w firmie Dümmen Orange określił odmianę 'Ilonka' jako „chryzantemę przyszłości”. Zaskoczyła nas samych. Rzadko zdarza się, żeby nowa odmiana zdała egzamin na szóstkę w doświadczeniach własnych i równie dobrze wypadła w produkcji wielkotowarowej – powiedział P. Laurman.

Uprawą tej chryzantemy zainteresowanych jest coraz więcej producentów z Niderlandów. Większość towaru finalnego ma trafić na rynek Europy Wschodniej, w tym do Polski, Rosji, Bułgarii i na Węgry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.