Królewska Wystawa Kwiatów

róża 'Królowa Warszawy'
Róża 'Królowa Warszawy', fot. mat. pras. Zamek Królewski w Warszawie
W dniach 10–13 czerwca br. w przestrzeni Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW. Połączy ona inspiracje przyrodą, historią sztuki, botaniczne fascynacje i odkrycia ogrodnicze. Jednocześnie nie pomija aktualnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, koniecznością dbania o naturę i jakość życia mieszkańców miast. To wszystko stanie się kanwą dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów.

logotyp Królewska Wystawa KwiatówKRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW odbędzie się pod hasłem ,,Muzeum w zgodzie z naturą”. Wiodące tematy – Róża i Bioróżnorodność – będą pretekstem do stworzenia aranżacji i opowieści, które wprowadzą odwiedzających w pełne piękna i inspiracji światy: łąki, ziół, róż i ogrodowych inscenizacji oraz florystycznych dzieł w wykonaniu mistrzów sztuki układania kwiatów.
Arkady podzielone zostały na strefy tematyczne. Każda z nich kryje inne przesłanie, prezentuje różne spojrzenie na ogród, kwiaty i sztukę. Ogrody z okazji wystawy zyskają również nową odsłonę – zaprezentowane zostaną rzeźby, dekoracje różane i formy florystyczne W ich zakamarkach będzie można odkryć piękno form i niezwykłe niespodzianki, a także odpocząć w zielonej przestrzeni.

Strefy Wystawy:
• MOC BIORÓŻNORODNOŚCI – naturalistyczna aranżacja pokazująca piękno i wartości łąk i dzikich zbiorowisk;
• SIŁA ZIÓŁ – inspirowana klasztornym wirydarzem i zdobywaną od wieków wiedzą we współczesnym wymiarze;
• RÓŻ-NORODNOŚĆ – bogaty i różnorodny świat róż – od krzewów rabatowych, angielskich i miejskich po zachwycające kompozycje mistrzyni florystyki Małgorzaty Szwagiel;
• CZTERY PORY ROKU W OGRODACH – rzeźbiarska i florystyczna symbolika pór roku zatopiona w bujnej ogrodowej scenografii;
• KRÓLOWA WARSZAWY – premierowa prezentacja nowej odmiany róży Zamku Królewskiego w Warszawie;
• FLORYSTYCZNE ARCYDZIEŁA – piękno i wyjątkowość kwiatów w interpretacji florystów pod kierunkiem mistrza florystyki Macieja Krzusa;
• MUZEUM NATURY – żywe obrazy kwiatowe inspirowane malarstwem w realizacji zespołu florystów pod wodzą mistrzyni florystyki Marioli Miklaszewskiej;
• ZIELONA STRONA MIASTA – miasto pełne zieleni, która jest integralnym i niezbędnym składnikiem tkanki miasta tworzącym jakościową przestrzeń życia jego mieszkańców;
• OGRODY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – nowe aranżacje, rzeźby i niespodzianki oraz instalacje florystyczne „Żywioły Natury” wykonane przez mistrzynie florystyki Annę Kurnik, Izę Nobis oraz Magdalenę Kabała-Pachuc.

ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, fot. mat. pras. Zamek Królewski w Warszawie

Dla uczczenia Jubileuszu 50-lecia odbudowy, Zamek Królewski w Warszawie i jego Ogrody zyskują nową królową. Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy’ to polska odmiana róży, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas KRÓLEWSKIEJ WYSTAWY KWIATÓW. Nadanie imienia nowej odmianie odbędzie się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie o godz.12:00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Małgorzata Walewska.

W sobotę i niedzielę 12-13 czerwca odbędą się pokazy, prezentacje, zabawy plenerowe.

STREFA SPRZEDAŻY ulokowana będzie w północnej części Ogrodów, z możliwością zakupu krzewów, róż, bylin, ziół, kwiatów, bukietów i ogrodowych akcesoriów.

Informacje:
Termin i miejsce: 10-13 czerwca 2021 r. Arkady Kubickiego, Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Organizator: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej
Wstęp na Wystawę: w godz. 10.00 – 20.00, bilety:normalny 10,00 zł, ulgowy 5,00 zł
Wstęp do Ogrodów: w godz. 10.00 – 21.00, bezpłatny
bliższe szczegóły: www.zamek-krolewski.pl
www.ogrody-krolewskie.pl

kontakt: Agnieszka Żukowska, koordynator Królewskiej Wystawy Kwiatów: tel. 573 360 885, mail: agazukowska28@gmail.com

Anna Rosochacz, specjalista Dział Promocji i Komunikacji: tel. 22 35 55 305, mail: arosochacz@zamek-krolewski.pl

Poprzedni artykułWsparcie za straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi
Następny artykułDlaczego warto badać wodę do spożycia przez ludzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.