Królewska Wystawa Kwiatów

róża 'Królowa Warszawy'
Róża 'Królowa Warszawy', fot. mat. pras. Zamek Królewski w Warszawie
W dniach 10–13 czerwca br. w przestrzeni Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW. Połączy ona inspiracje przyrodą, historią sztuki, botaniczne fascynacje i odkrycia ogrodnicze. Jednocześnie nie pomija aktualnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, koniecznością dbania o naturę i jakość życia mieszkańców miast. To wszystko stanie się kanwą dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów.

logotyp Królewska Wystawa KwiatówKRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW odbędzie się pod hasłem ,,Muzeum w zgodzie z naturą”. Wiodące tematy – Róża i Bioróżnorodność – będą pretekstem do stworzenia aranżacji i opowieści, które wprowadzą odwiedzających w pełne piękna i inspiracji światy: łąki, ziół, róż i ogrodowych inscenizacji oraz florystycznych dzieł w wykonaniu mistrzów sztuki układania kwiatów.
Arkady podzielone zostały na strefy tematyczne. Każda z nich kryje inne przesłanie, prezentuje różne spojrzenie na ogród, kwiaty i sztukę. Ogrody z okazji wystawy zyskają również nową odsłonę – zaprezentowane zostaną rzeźby, dekoracje różane i formy florystyczne W ich zakamarkach będzie można odkryć piękno form i niezwykłe niespodzianki, a także odpocząć w zielonej przestrzeni.

Strefy Wystawy:
• MOC BIORÓŻNORODNOŚCI – naturalistyczna aranżacja pokazująca piękno i wartości łąk i dzikich zbiorowisk;
• SIŁA ZIÓŁ – inspirowana klasztornym wirydarzem i zdobywaną od wieków wiedzą we współczesnym wymiarze;
• RÓŻ-NORODNOŚĆ – bogaty i różnorodny świat róż – od krzewów rabatowych, angielskich i miejskich po zachwycające kompozycje mistrzyni florystyki Małgorzaty Szwagiel;
• CZTERY PORY ROKU W OGRODACH – rzeźbiarska i florystyczna symbolika pór roku zatopiona w bujnej ogrodowej scenografii;
• KRÓLOWA WARSZAWY – premierowa prezentacja nowej odmiany róży Zamku Królewskiego w Warszawie;
• FLORYSTYCZNE ARCYDZIEŁA – piękno i wyjątkowość kwiatów w interpretacji florystów pod kierunkiem mistrza florystyki Macieja Krzusa;
• MUZEUM NATURY – żywe obrazy kwiatowe inspirowane malarstwem w realizacji zespołu florystów pod wodzą mistrzyni florystyki Marioli Miklaszewskiej;
• ZIELONA STRONA MIASTA – miasto pełne zieleni, która jest integralnym i niezbędnym składnikiem tkanki miasta tworzącym jakościową przestrzeń życia jego mieszkańców;
• OGRODY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – nowe aranżacje, rzeźby i niespodzianki oraz instalacje florystyczne „Żywioły Natury” wykonane przez mistrzynie florystyki Annę Kurnik, Izę Nobis oraz Magdalenę Kabała-Pachuc.

ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, fot. mat. pras. Zamek Królewski w Warszawie

Dla uczczenia Jubileuszu 50-lecia odbudowy, Zamek Królewski w Warszawie i jego Ogrody zyskują nową królową. Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy’ to polska odmiana róży, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas KRÓLEWSKIEJ WYSTAWY KWIATÓW. Nadanie imienia nowej odmianie odbędzie się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie o godz.12:00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Małgorzata Walewska.

W sobotę i niedzielę 12-13 czerwca odbędą się pokazy, prezentacje, zabawy plenerowe.

STREFA SPRZEDAŻY ulokowana będzie w północnej części Ogrodów, z możliwością zakupu krzewów, róż, bylin, ziół, kwiatów, bukietów i ogrodowych akcesoriów.

Informacje:
Termin i miejsce: 10-13 czerwca 2021 r. Arkady Kubickiego, Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Organizator: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej
Wstęp na Wystawę: w godz. 10.00 – 20.00, bilety:normalny 10,00 zł, ulgowy 5,00 zł
Wstęp do Ogrodów: w godz. 10.00 – 21.00, bezpłatny
bliższe szczegóły: www.zamek-krolewski.pl
www.ogrody-krolewskie.pl

kontakt: Agnieszka Żukowska, koordynator Królewskiej Wystawy Kwiatów: tel. 573 360 885, mail: agazukowska28@gmail.com

Anna Rosochacz, specjalista Dział Promocji i Komunikacji: tel. 22 35 55 305, mail: arosochacz@zamek-krolewski.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWsparcie za straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi
Następny artykułDlaczego warto badać wodę do spożycia przez ludzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.