Nietypowa lebiodka

Atrakcyjnym uzupełnieniem oferty gospodarstw kwiaciarskich stały się w ostatnich latach zioła o walorach ozdobno-użytkowych. Na rynku dostępne są także gatunki tych roślin o cechach typowo dekoracyjnych. Do takich zalicza się odmiana ‘Kirigami’ lebiodki (Origanum sp.) z oferty firmy PanAmerican Seed, po raz pierwszy pokazana na tegorocznych targach IPM Essen.

Roślina ta tworzy liczne przewieszające się pędy (o długości 20–25 cm), drobne, szarozielone liście z purpurowymi przebarwieniami oraz fioletoworóżowe kwiaty z dużymi, fioletowo nabiegłymi przysadkami (ich kolor staje się intensywniejszy w niższej temperaturze). Odmiana ‘Kirigami’ może być uprawiana w skrzynkach balkonowych, pojemnikach wiszących, na rabatach oraz w ogrodach skalnych. Jej pędy zakończone kwiatami można zasuszać.

Lebiodka ta jest tolerancyjna wobec upału i okresowych niedoborów wody.

IS
Fot. mat. PanAmerican Seed

Informacja pochodzi z numeru 4/2017 miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW kotlinie jeleniogórskiej masowo wyginęły rodziny pszczele
Następny artykułW 2 dni spadnie tyle deszczu, ile powinno przez cały kwiecień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.