Strona główna Tagi Zioła
Tag:

zioła

Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie

W Krakowie trwają Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO®. Odbywają się one w tym samym miejscu (EXPO Kraków) i czasie (od 20 do 22 listopada) co Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii - HORECA® oraz Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii - GASTROFOOD®.

Kwitnące, pachnące i smaczne pokazy

W ostatni weekend lipca br. firma Volmary Sp. z o.o. zaprosiła własnych klientów do swojej siedziby w Gawartowej Woli, gdzie przygotowała efektowną prezentację asortymentu. W oczy najbardziej rzucał duży wybór roślin balkonowo-rabatowych, którym towarzyszyła ogromna oferta ziół. Sporą powierzchnię zajęły poletka pokazowe, w których umiejętnie połączono rośliny ozdobne z warzywami i gatunkami sadowniczymi. Ciekawość gości wzbudzały tam zwłaszcza obsypane owocami drzewka brzoskwiniowe.

Szklarnie: gotowy produkt pakują roboty

W duńskim gospodarstwie szklarniowym w Odense, które produkuje zioła oraz rośliny ozdobne w doniczkach na powierzchni 120 tys. m kw. wykorzystywane są roboty. Usprawniają pracę i ograniczają koszty robocizny.

Produkuje 200 tys. doniczek ziół tygodniowo

Szczypior, koperek, natka pietruszki i bazylia to "zioła", które najczęściej kupuje aż 88 proc. Polaków – twierdzi właściciel największej w Polsce firmy produkującej zioła w doniczkach – pisze "Gazeta Wyborcza".

Nietypowa lebiodka

Atrakcyjnym uzupełnieniem oferty gospodarstw kwiaciarskich stały się w ostatnich latach zioła o walorach ozdobno-użytkowych. Na rynku dostępne są także gatunki tych roślin o cechach typowo dekoracyjnych. Do takich zalicza się odmiana ‘Kirigami’ lebiodki (Origanum sp.) z oferty firmy PanAmerican Seed, po raz pierwszy pokazana na tegorocznych targach IPM Essen.

Zioła w Polsce

Konferencję skierowaną do rolników i doradców rolnych "Stan i perspektywy rozwoju upraw zielarskich w Polsce" zorganizował 14 grudnia br. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oraz Polski Komitet Zielarski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rozstrzygnięto konkurs Cudowna Moc Bukietów

Wiązanki różnej wielkości, wykonane z rozmaitych ziół, barwnych kwiatów i owoców brały udział w siódmej edycji konkursu Cudowna Moc Bukietów. Ogłoszenie wyników nastąpiło w święto Matki Boskiej Zielnej, na Małym Rynku w Krakowie.

Różnorodność stołu świątecznego

Polacy podnoszą kulturę kulinarną na coraz wyższy poziom, we wszystkich jej obszarach przywracają jej należytą rangę. Zarówno zawodowi kucharze, jak i telewizyjni czarodzieje pokazują co można wykreować w kuchni. Do głosu doszły media społecznościowe, zwłaszcza blogerzy i vlogerzy. To co najbardziej cieszy, to odkurzanie starych, a często staropolskich przepisów, także regionalnych i sięganie po produkty naturalne, a przede wszystkim ekologiczne, czyli certyfikowane.

Macierzanka

Ziele macierzanki (Thymus sp.), popularnie zwanej tymiankiem, znajduje zastosowanie w medycynie, ponieważ zawiera wiele przeciwutleniaczy i ma właściwości antyseptyczne. Jest używane także do przyprawiania różnych potraw. Wiele odmian tego gatunku, o wysokich walorach dekoracyjnych, wykorzystuje się jako rośliny ozdobne.

Pokaz w Gawartowej Woli

W ostatni lipcowy weekend (25 – 26.07. 2015 r.) firma Volmary zorganizowała w Gawartowej Woli Dni Otwarte.

Ostatnie artykuły

Aplikacja „Zgłoś szkodę rolniczą” – wprowadzanie zmian

Do 25 października br. każdy rolnik, który chce zmienić wniosek o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę, może to zrobić klikając „wycofaj wniosek” lub „anuluj podpis”.

Załóż grupę i sięgnij po wsparcie

Od wczoraj (19 października) w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Wtyk amerykański

W ostatnim czasie pojawiły się liczne doniesienia o występowaniu na budynkach, jak również w ich wnętrzach (parapety, okna, ściany), intrygująco wyglądających owadów. Budzą spore zainteresowanie, a często nawet zaniepokojenie, zwłaszcza gdy dostaną się do domu lub usiłują to zrobić.