Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu

14-15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, przy ul. Czyżewskiego 31, odbędzie się finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, który odbywa się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Hasłem tegorocznego konkursu jest „Ogrodowa gra terenowa”.
Nadrzędnym celem Konkursu jest zainspirowanie młodzieży, uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, do tworzenia nowatorskich rozwiązań zagospodarowania terenów zieleni. W tym roku młodzi architekci krajobrazu zapraszani są do udziału w ”ogrodowej grze terenowej”. Proponowana tematyka to próba przeniesienia popularnych dziś w wielu miastach „gier terenowych” do ogrodu oraz propagowanie idei ekologicznego i aktywnego stylu życia.

Ponad 30 drużyn z całej Polski na terenie  zabytkowego parku Ludolphino rozegra ”ogrodowy mecz”! Natomiast w konkurencji indywidualnej blisko 100 najlepszych uczniów z techników z całego kraju będzie walczyło o indeksy na kierunek architektura krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz wiele innych cennych nagród. Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą ciekawe warsztaty i wykłady z zakresu architektury krajobrazu.

Konkurs jest świetną formą łączącą ze sobą elementy zabawy i rywalizacji, z dydaktyką związaną z ochroną środowiska i kształtowaniem terenów zieleni.

za: ZSAK i H-U Gdańsk
pg 

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPodsumowano projekt o bartnictwie
Następny artykułBylina Roku 2016: zawilec mieszańcowy ‘Honorine Jobert’

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.