Zwycięski koleus

Koleus Main Street Beale Street
Koleus Main Street 'Beale Street' fot. Dümmen Orange
Niezależna, amerykańska organizacja All-America Selection, testująca odmiany przez wprowadzeniem ich do sprzedaży, co roku wyróżnia najlepsze kreacje. W ostatniej edycji konkursu zwyciężył koleus 'Beale Street' z grupy Main Street (hodowcą jest firma Dümmen Orange). Ta nowa odmiana, która będzie dostępna na rynku od 2020 r., jest pierwszą kreacją koleusa nagrodzoną przez AAS.

Testowane przez organizację AAS rośliny sadzone są w kilku rejonach Ameryki Północnej,co ma zweryfikować ich przydatność do uprawy w różnych warunkach. Zwycięski koleus Main Street 'Beale Street’ zachwycił jury konkursu intensywnie czerwonobordowymi liśćmi, które są odporne na słońce – nie ma na nich śladów przebarwień lub przypalenia przez promienie słoneczne. Rośliny te dobrze sprawdziły się też w uprawie w cieniu. Odmiana ta późno kwitnie (o około 6 tyg. w porównaniu z innymi odmianami na rynku), dzięki czemu rośliny są długo w dobrej kondycji, zdobiąc pięknie wybarwionymi liśćmi. Koleus ten znakomicie sprawdzi się na terenach zieleni miejskiej, ale też w ogrodach przydomowych i jako ozdoba balkonów oraz tarasów.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZiemniaki jadalne – stały dodatek w miesięczniku Warzywa
Następny artykułIglasta piękność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.