765×200-prenumerata-mpssad-2020

Anty-rekord cenowy ukraińskiego Golden Deliciousa

Z powodu nadprodukcji jabłka deserowego, a szczególnie tej odmiany, a także rosnącej popularności czerwonych odmian jabłek, popyt na Golden Deliciousa na Ukrainie gwałtownie spadł - informuje portal internetowy EastFruit.

Zaledwie 10 dni temu ceny jabłek Golden Delicious na Ukrainie były wyższe niż w Mołdawii, ale w pierwszym tygodniu października ceny obniżyły się tak bardzo, że spadły poniżej poziomu cen hurtowych w Mołdawii. Dziś ceny Goldena spadły do rekordowo niskiego poziomu w historii. Nigdy wcześniej nie płacono za wysokiej jakości “złote” jabłko mniej niż obecnie – 0,18 USD za kg. Są również oferty w niższych cenach, zwłaszcza dla małych producentów, którzy nie mają gdzie przechowywać swoich produktów. I, według uczestników ukraińskiego rynku, nie możemy wykluczyć dalszych obniżek cen.

Z drugiej strony wielu uważa, że dalsze obniżanie cen nie ma sensu, ponieważ nie prowadzi to do wzrostu popytu. Dlatego rolnicy wolą przyciągać kupujących w inny sposób. Na przykład negocjując z sieciami, uzyskują maksymalne ustępstwa dotyczące warunków płatności. Jeśli wcześniej sieci płaciły za dostarczone jabłko średnio po 14-30 dniach i tylko w niektórych sieciach odroczenie płatności osiągało 45 lub więcej dni, teraz sami rolnicy oferują dłuższe okresy płatności, z zastrzeżeniem gwarantowanej wielkości wykupu jabłka przez sieć.
 
Źródło: fruit-inform
 
mp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię