Do 26 czerwca dopłaty bezpośrednie za 2013 rok trafiły na konta bankowe 1,345 mln rolników, czyli ponad 99% spośród tych, którzy wiosną ubiegłego roku złożyli w biurach powiatowych ARiMR wnioski o ich przyznanie.
Agencja wypłaciła im z tego tytułu nieco ponad 14 mld zł, co stanowi ponad 99% kwoty, którą ARiMR miała na realizację płatności bezpośrednich za 2013 r. Oznacza, to że Agencja wywiązała się z terminowego przekazania tych dopłat, bowiem zgodnie z unijnym prawem, realizacja płatności bezpośrednich za dany rok uznana jest za wykonaną, gdy do 30 czerwca kolejnego roku zostanie wypłacone, co najmniej 96% kwoty przyznanej jej na ten cel.
Źródlo: ARiMR















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























