ARiMR rozwiązała umowę z firmą odpowiedzialną za System Informatyczny Agencji

ARiMR
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiadomiła w komunikacie z 30 sierpnia b.r., że rozwiązała umowę z firmą DXC Technology Polska Sp. z o.o. odpowiedzialną za utrzymanie i rozwój Systemu Informatycznego Agencji.

Umowa została rozwiązana w dniu 25 sierpnia 2023 r. Jak informuje ARiMR, “podstawą rozwiązania umowy było wystąpienie ważnych przyczyn leżących po stronie wykonawcy, powodujących realne i istotne ryzyko braku możliwości wypłat na rzecz beneficjentów środków finansowych (dopłat bezpośrednich i obszarowych finansowanych w większości z budżetu Unii Europejskiej) w ramach kampanii 2023, w łącznej kwocie ok. 21 mld zł”.  

Działalnością DXC Technology w związku z systemem informatycznym ARiMR zajmuje się teraz wynajęta przez Agencję zewnętrzna kancelaria prawna. 

System Informatyczny Agencji został powierzony wykonawcy – Asseco Poland S.A., który realizował te usługi przed zawarciem umowy z DXC Technology Polska sp. z o. o. Umowa z Asseco Poland S.A. została zawarta na czas niezbędny do przeprowadzenia postępowania na wybór nowego wykonawcy w trybie konkurencyjnym, nie dłuższy niż 18 miesięcy. Wartość umowy wyniosła 89.642.547,43 zł netto. 

Jak podkreśla się w komunikacie, System Informatyczny Agencji (SIA) jest krytycznym rozwiązaniem informatycznym, umożliwiającym realizację zadań ARiMR jako agencji płatniczej.  

Czy System Informatyczny Agencji odpowiada również za działanie aplikacji eWniosekPlus, suszowej i innych? To by znaczyło, że ARiMR nie tylko zauważyła problem, ale też podjęła działania, żeby go rozwiązać. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale – pozostaje przyklasnąć.  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEkoschematy 2023: Dołączenie pofermentu do działania Wymieszanie obornika na gruntach ornych
Następny artykułGlebogryzarka spalinowa czy elektryczna? Zobacz, którą lepiej wybrać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.