Arysta LifeScience przejęta przez Platform Specialty Products

Arysta LifeScience Limited ogłosiła 17 lutego w Dublinie, że Platform Specialty Products Corporation zakończyło właśnie rozpoczęty wcześniej proces przejęcia Arysta LifeScience za około 3,51 miliarda USD, uwzględniając kapitał obrotowy i inne korekty. 
 
Po zamknięciu procesu przejęcia: Prezes i CEO Arysta LifeScience, Wayne Hewett, został prezesem Platformy, dołączając do Martina E. Franklina i Dana H. Leevera w Zarządzie Platformy. Na swoim stanowisku Wayne Hewett będzie zarządzał biznesem agrochemicznym i nadzorował operacje Platformy. Ponadto, Flavio Prezzi, który wcześniej był odpowiedzialny za operacje Arysta LifeScience w Ameryce Łacińskiej, został mianowany Chief Operating Officer nowoutworzonego segmentu agrochemicznego Platformy. 
 
Zamknięcie tego procesu oznacza trzecie przejęcie Platformy w obszarze agrochemicznym, po przejęciu Grupy Agriphar 1 października 2014 i Chemtura AgroSolutions 3 listopada 2014, tworzące tym samym najbardziej wszechstronną i globalną ofertę – obejmującą zarówno tradycyjne środki ochrony roślin jak i inne produkty dla roślin. Nowopowstały sektor agrochemiczny Platformy, będzie działał pod nazwą Arysta LifeScience, ze sprzedażą około 2,1 mld USD. 
 
Prezes Platformy, Wayne Hewett, oświadczył, “Po zakończeniu tego przejęcia możemy lepiej wykorzystywać nasze możliwości rozwoju, które pojawią się dzięki połączeniu Arysta LifeScience, Agriphar i Chemtura AgroSolutions oraz połączonym zespołom profesjonalistów z całego świata. Nasz nowopowstały segment AgroSolutions posiadm silne podstawy w obszarach szybko rozwijających się, zarówno w aspekcie produktów jak i obecności na świecie oraz dzięki wiodącemu portfolio substancji aktywnych i rejestracji. Jesteśmy doskonale pozycjonowani do dalszego rozwoju, który będzie w stanie sprostać rosnącym oczekiwaniom rolników na całym świecie.” 
 
Nowa firma działa w ponad 125 krajach na świecie i korzyści wynikające integracji globalnego łańcucha dostaw będą widoczne natychmiast.
 
za: arystalifescience.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Miasteczko i tak powstanie”
Następny artykułArysta LifeScience przejęta przez Platform Specialty Products

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.