Bayer i BASF przenoszą badania z Europy

Bayer i BASF całkowicie zaprzestaną prowadzenia genetycznej hodowli roślin w Europie po tym, jak UE postanowiła, że powinny one podlegać takim samym regulacjom, ak genetycznie zmodyfikowane organizmy (GMO).
 
Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS)stwierdził, że metody edycji genów oparte na mutagenezie, takie jak CRISPR /Cas9, które mogą zmienić docelowe fragmenty DNA, podlegają przepisom, które obecnie mają zastosowanie do modyfikacji genetycznej nici DNA z różnych gatunków.
 
Firma BASF w 2012 roku przeniosła swoją działalność badawczą do Stanów Zjednoczonych z Niemiec sfrustrowana postępowaniami regulacyjnymi w Europie, ale w tym roku zgodziła się kupić większość działalności nasiennej Bayer, w tym niektóre niemieckie badania genetyczne. Z kolei Bayer kupując Monsanto, wykluczył próby wprowadzenia na europejskie rynki upraw zmodyfikowanych genetycznie w oparciu o mutagenezę.
za: hortibiz.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpecjalna linia warzyw, owoców i jagód
Następny artykułPolska bez pszczół – niezrozumiała decyzja ministra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.