Strona główna Tagi Europejski trybunał sprawiedliwości

europejski trybunał sprawiedliwości

Bayer i BASF przenoszą badania z Europy

Bayer i BASF całkowicie zaprzestaną prowadzenia genetycznej hodowli roślin w Europie po tym, jak UE postanowiła, że powinny one podlegać takim samym regulacjom, ak genetycznie zmodyfikowane organizmy (GMO).
 

Kalemba: wyrok ETS ws. ziemi to dobra wiadomość dla Polski

Do końca tego roku Polska będzie mogła dopłacać do kredytów preferencyjnych na zakup ziemi. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Polska w latach 2010-2013 mogła korzystać z tego przywileju. Zdaniem ministra rolnictwa Stanisława Kalemby to dobra wiadomość dla Polski.

Unijny Trybunał: Polska mogła dopłacać do zakupu ziemi rolnej

Polska mogła w latach 2010-2013 przeznaczyć 400 mln zł na dopłaty do zakupu ok. 600 tys. hektarów ziemi rolnej - orzekł w środę unijny Trybunał Sprawiedliwości. Trybunał oddalił skargę Komisji Europejskiej na decyzję Rady UE pozwalającą na takie dopłaty.

Firmy skarżą KE za zakaz kontrowersyjnych pestycydów

Dwaj producenci pestycydów, których użycie zostało drastycznie ograniczone przez KE, zaskarżyli decyzję Komisji do Trybunału Sprawiedliwości UE. W opinii tych firm - Syngenty i Bayer Bayer CropScience - nie ma wystarczających dowodów na to, że pestycydy te są groźne dla pszczół.

Bruksela grozi Polsce Trybunałem

Polska nie poinformowała KE o pełnym wdrożeniu dyrektywy w sprawie energii ze źródeł odnawialnych, a termin jej wdrożenia minął 5 grudnia 2010 r. Opóźnienia mogą zagrozić osiągnięciu w UE 20-proc. udziału energii odnawialnej w ogólnym zużyciu do 2020 r.