Bezpieczne gospodarstwa rolne wybrane

Rozstrzygnięto  11. edycję konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w kategorii zakładów rolnych. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 20 września podczas 15. Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach.

Celem konkursu, odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs organizowany jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy oraz Związkiem Zawodowym Pracowników Rolnictwa RP.

Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Grzegorza Młynarczyka, dyrektora Zespołu Nadzoru Właścicielskiego ANR, oceniała przedsiębiorstwa, które zwyciężyły w I etapie konkursu. Stwierdziła, że finaliści regionalni to nowocześnie zorganizowane i zarządzane gospodarstwa rolne, w których procesy pracy i produkcji w pełni uwzględniają i zapewniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Laureaci konkursu:

  •  I miejsce – Ośrodek Hodowli Zarodowej Kamieniec Ząbkowicki Sp. z .o.o.;
  •  II miejsce – Stadnina Koni Golejewko Sp. z o.o.;
  •  III miejsce – Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „POLAN” Sp. z o.o.

W kategorii gospodarstw indywidualnych zwyciężyło gospodarstwo Anny i Pawła Łukaszewiczów z Lędowa w województwie pomorskim. Drugie miejsce zajęli Elżbieta i Wojciech Pysiak ze Zdziechowa w województwie mazowieckim, a trzecie Agnieszka i Ireneusz Tatarek z Polic w województwie dolnośląskim.

ANR od początku organizuje ten konkurs w kategorii zakładów rolnych. W dotychczasowych dziesięciu jego edycjach wzięło udział około tysiąc zakładów rolnych, zatrudniających ponad 10 tysięcy pracowników. W tegorocznej edycji uczestniczyło 45 zakładów rolnych, dających pracę ponad 4800 osobom.

Źródło: ANR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię