Ceny owoców: ZSRP apeluje do premiera o reakcję

fot. P. Grel
Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z dramatyczną, jak pisze, sytuacją sadowników spowodowaną katastrofalnie niskimi cenami owoców dla przetwórstwa.

Oto treść apelu:

„W związku z dramatyczną sytuacją sadowników spowodowaną katastrofalnie niskimi cenami owoców do przetwórstwa apelujemy do Pana Premiera o natychmiastową  reakcję i bardzo pilne spotkanie z Zarządem Związku Sadowników RP.

Niskie ceny owoców do przetwórstwa, poczynając od maliny poprzez jabłka, wiśnie i inne owoce miękkie są niezrozumiałe i niczym nieuzasadnione. Jest to ze strony przetwórców bezzasadne wykorzystywanie przewagi nad sadownikami, którzy potrzebują pieniędzy np. na zapłacenie za rwanie. Związek Sadowników RP uważa, że jest to sytuacja patologiczna, która służy czerpaniu nadmiernie wygórowanych korzyści prze podmioty przetwarzające owoce.

Bezzwłocznie domagamy się podwyższenia cen za owoce kierowane do przetwórstwa – dla kilkudziesięciu tysięcy polskich gospodarstw jest to jedyne źródło utrzymania, a w tej chwili ich byt jest zagrożony!  Bez odpowiedniej pomocy rolnicy będą mieli problem z pozyskaniem środków potrzebnych na codzienne funkcjonowanie”.
 
Apel podpisał Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.
 
Źródło: ZSRP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpiętrzenie dostaw owoców w Broniszach
Następny artykułRosyjscy inspektorzy sprawdzą produkcję jabłek Bośni i Hercegowiny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.