Chłodno…

Miniona noc była miejscami wręcz mroźna – w okolicach Białegostoku odnotowano -10˚C, Suwałki ustępowały tylko o 2 stopnie stolicy województwa, w Olsztynie było -5˚C. Niewielkie przymrozki notowano na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Strefa chłodu będzie się rozszerzać.
Na weekend meteorolodzy przewidują noce z ujemnymi temperaturami już na terenie całego kraju. Spadki te mogą przy gruncie osiągać -7˚C. W dzień ma być sucho i słonecznie. Na początku przyszłego tygodnia nadciągną opady, co przy ciągle niskiej temperaturze może oznaczać deszcze z e śniegiem lub i sam śnieg. Synoptycy nie spodziewają się pokrywy śnieżnej na nizinnych terenach Polski, ale dla pogórzy taka możliwość jest realna – w Karpatach może spaść kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Po połowie tygodnia ociepli się do 12-15˚C.
Nieco ostrożniejsze są prognozy norweskie: na noc 9/10 października przewidują (Grójec, Biała Podlaska) od -1°C do -3°C, podobnie w nocy 14/15 października – w Białej Podlaskiej i Krakowie -1°C.

za: twojapogoda.pl

pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Broniszach droższe jabłka i warzywa
Następny artykułSady na sandomierskich madach wiślanych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.