Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie

Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie odbyło się 27 lipca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Rafał Romanowski.
– Będziemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy rzetelnie rozmawiać, a wnioski wykorzystywać w pracach resortu – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że  Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie to forma współpracy i bezpośrednich kontaktów,  a w strategicznych kwestiach jest ona  głosem rolniczego środowiska.
Minister Jurgiel podkreślił, że podczas posiedzeń przedstawiane będą strategiczne kierunkowe działania w zakresie rolnictwa. Dziś omawiane były tematy dotyczące roli  rolnictwa i obszarów wiejskich  w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, przygotowywanej przez Ministra Rozwoju, a także pakietu ustaw dotyczących pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym i konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.
Minister zapowiedział, że w drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostanie seminarium na temat propozycji zgłoszonych przez ministerstwo rolnictwa  do Strategii Odpowiedzialnego rozwoju i podkreślił, że głos środowiska rolniczego w debacie na temat tej strategii powinien być znaczący. – Rolnicy wiedzą czego chcą i to powinno być podstawą naszych wspólnych prac dotyczących tej strategii – zaznaczył minister Jurgiel.
Uczestnikom środowego spotkania zaprezentowane zostały również główne założenia  przygotowywanego w resorcie Programu odbudowy rynków rolnych  w Polsce. – Dziś przedstawiamy najważniejsze problemy, które chcemy rozwiązać w tym programie. Jest możliwość debaty i dyskusji . Oczekujemy na jednoznaczną opinię, czy nasze propozycje są zasadne i popierane przez środowisko. Będzie to potwierdzeniem naszego kierunku działania – podkreślił szef resortu rolnictwa.
Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej skład wchodzą przedstawiciele branżowych organizacji sektora rolno-spożywczego, związków zawodowych rolników indywidualnych i społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz samorządu rolniczego. 

za: minrol.gov.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułIle w tym roku Holendrzy zbiorą jabłek i gruszek?
Następny artykułPrezydent podpisał ustawę o Ośrodkach Doradztwa Rolniczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.