Działkowcy protestują

Przeciwko likwidacji Polskiego Związku Działkowców i odebrania posiadaczom działek w miastach prawa do gruntu i własności działek protestowali pod budynkiem urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu działkowcy. Protestujący sprzeciwiają się zapisom znajdującym się w ustawie o Rodzinnych Ogródkach Działkowych przygotowanej przez PO.
„Ogrody to ludzie, nie grunty” – pod takim hasłem prezentują swój własny, podpisany przez około milion osób projekt, działkowcy. – Protestujemy przeciwko grabieży naszego majątku. Nie chcemy, żeby ktoś decydował za nas co się z nim dzieje – tłumaczył Janusz Moszkowski, przewodniczący zgromadzenia wrocławskich działkowców. Działkowcy domagają się zachowania praw do działek i pełnej swobody zrzeszania się właścicieli ogródków działkowych. Protestujący ostrzegają, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, wówczas zorganizują manifestację w Warszawie, na której może pojawić się nawet 100 tys. osób. 
 
Za: wprost.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJagody acai podbiją polski rynek?
Następny artykułPowodzie i podtopienia nie będą miały wpływu na wzrost cen warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.