Strona główna Tagi Ogrody działkowe

ogrody działkowe

W Rzymie powstało 75 ogródków warzywnych na ziemi należącej do Watykanu

Watykan oddał do dyspozycji rodzin z Rzymu swoje nieużytkowane od lat tereny w jednej z dzielnic. Podzielono je na 75 ogródków warzywnych. Część tej ziemi niektórzy uprawiali nielegalnie już wcześniej. Obecnie mają na to oficjalne pozwolenie.

Prace w ogrodzie dobre także dla dzieci

Prace ogrodowe nie muszą być zarezerwowane tylko dla dorosłych. Korzyści zdrowotne mogą z nich czerpać także dzieci - wynika z badań południowokoreańskich naukowców, które mogą być podstawą do nowych programów edukacyjnych dla najmłodszych.

Wiosna w ogródkach po nowemu

Za niecały miesiąc wejdzie w życie ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych zawierająca regulacje mogące całkowicie zmienić porządki w ogrodach działkowych. 

Ogrody – dla turystów

Katalog z kempingami i polami namiotowymi w Polsce "kempingipolenamiotowe.pl" wzbogacił się o nową kategorię "przydomowy ogród".
 

Kilkanaście tysięcy działkowców manifestuje w Warszawie

Członkowie Polskiego Związku Działkowców protestują w czwartek przed Sejmem przeciwko zmianom proponowanym przez PO w projekcie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, apelują też o przyspieszenie prac nad nowym prawem.

Działkowcy protestują

Przeciwko likwidacji Polskiego Związku Działkowców i odebrania posiadaczom działek w miastach prawa do gruntu i własności działek protestowali pod budynkiem urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu działkowcy. Protestujący sprzeciwiają się zapisom znajdującym się w ustawie o Rodzinnych Ogródkach Działkowych przygotowanej przez PO.

Praca w ogrodzie leczy bolączki chorych i ubogich

Charytatywna organizacja Dzieła Miłosierdzia zawarła z kilkoma portugalskimi miastami umowę na bezpłatny wynajem ogródków działkowych. Na ich gruntach będą hodować warzywa i owoce chorzy z zaburzeniami psychicznymi oraz osoby żyjące na skraju ubóstwa.

Ogrody działkowe po nowemu?

SLD chce do końca roku przygotować i złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych. Według rzecznika SLD, posła Dariusza Jońskiego, wyrok Trybunału Konstytucyjnego (który zakwestionował dużą część przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych) powoduje, że bezpieczeństwo i spokój działkowców za 18 miesięcy może się zakończyć.

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął o losie ogródków działkowych

Trybunał Konstytucyjny uznał wczoraj 11 lipca za niezgodne z konstytucją ponad 20 przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Przepisy te stracą moc po upływie 18 miesięcy od ogłoszenia wyroku.

Wyrok w sprawie ogródków działkowych odroczony

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie zgodności ustawy o pracowniczych ogrodach działkowych z konstytucją do 11 lipca br.