Sadownicy z lubelskiego: przerwijmy dostawy jabłek dla przetwórstwa

Fot. P. Grel
Przedstawiamy wspólny komunikat z zebrania producentów owoców z 25 sierpnia w sprawie dramatycznej sytuacji na rynku owoców odbytego w Świdniu koło Bobów, w województwie lubelskim. 
 
„W związku z systematycznym pogarszaniem się sytuacji sadowników odnoszącym się praktycznie do wszystkich gatunków owoców i w obliczu grożącego bankructwa naszych gospodarstw zgromadzeni na zebraniu postanawiają co następuje:
  1. Zwracamy się do wszystkich sadowników w Polsce o przerwanie dostaw jabłek do przetwórstwa. Zbierajmy owoce do przechowania! Nie dajmy upokarzać się tym, którzy w perfidny sposób wykorzystują swą przewagę na rynku! Uważamy, że akcja powinna trwać co najmniej dwa tygodnie!
  2. Ze względu na brak rozwiązań systemowych rządu przeprowadzić akcję protestacyjną na jednej z newralgicznych arterii komunikacyjnych a jeśli nie przyniesie skutków rozszerzyć akcję na teren całej Polski! 
  3. Skorzystać z zaproszenia ministra Ardanowskiego z Sandomierza i udać się zjazdem gwiaździstym na Dożynki Prezydenckie do Spały, które odbędą się w dniach 15-16 września 2018 roku. 
  4. Zapraszamy wszystkich sadowników na spotkanie w Bobach przy Remizy OSP w dniu 2018-08-28 (wtorek) na godzinę 18:00 gdzie przedstawimy plan kolejnych działań!
Nie licz na to, że Twoje sprawy załatwi ktoś inny! Stań i bądź solidarny z tymi, którzy od wielu tygodni walczą o nasze przetrwanie! Nie mamy nic do stracenia bo praktycznie straciliśmy wszystko! Przekaż informację innym! Nie stój z boku!”
 
Źródło: ZSRP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSusza a kary umowne – KRiR chce interwencji resortu
Następny artykułMłodzi dla Sadownictwa apelują o nieoddawanie jabłek do skupu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.