Eksport świeżych jabłek i gruszek do USA

20 stycznia Służba ds. Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS), będąca częścią Departamentu Rolnictwa USA, opublikowała oficjalnie w Federalnym Rejestrze propozycję przepisów umożliwiających import świeżych jabłek i gruszek z Polski oraz Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Holandii. (http://www.regulations.gov/#!documentDetail;D=APHIS-2015-0073-0001).
Projekt przepisów zawiera, procedurę postępowania w kraju eksportu, w tym wymagania dla sadów produkcyjnych, przechowalni, pakowalni i eksporterów. GIORiN zwraca się z prośbą do zainteresowanych podmiotów, w tym przede wszystkim do stowarzyszeń i zrzeszeń producentów i eksporterów, o zapoznanie się z tymi zapisami oraz o zgłaszanie wszelkich uwag do zaproponowanej procedury, zwłaszcza w kontekście możliwego spełnienia zaproponowanych wymagań.
 
Wszelkie uwagi i komentarze proszę nadsyłać na adres Głównego Inspektoratu, najlepiej w formie elektronicznej na adres gi@piorin.gov.pl, do 29 stycznia 2016 r.
 
Publikacja propozycji nowych regulacji daje szansę na zakończenie procesu negocjacji i otwarcie możliwości dla polskich producentów eksportu świeżych jabłek i gruszek do USA.
 
za:piorin.gov.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Jasieńcu kolejny raz o truskawkach
Następny artykułZmiany zasad nawożenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.