Elstar może się skończyć wkrótce po Nowym Roku

W południowych landach Niemiec detaliczny handel jabłkami jest tej jesieni intensywniejszy niż zazwyczaj. Owoców tych jeszcze nie brakuje, ale handlowcy szacują, że do końca sezonu jabłek nie wystarczy. Szybko po Nowym Roku może zabraknąć ‘Elstara’. Odnotowuje się już „nawet” pierwsze partie jabłek z Polski.
W Szwabii (południowe Niemcy) po wiosennych mrozach jabłek nie ma również w sadach przydomowych. Straciły jedną trzecią plonów. Wywołuje to dodatkowy popyt na owoce z sadów profesjonalnych, w których straty z tego samego powodu oszacowano na około 75%. Na południu Niemiec jest o około 100 tys. ton mniej jabłek, niż w ostatnich latach. ‘Elstara’, ‘Gali’, ‘Braeburna’ brakuje około 35%. Handel jabłkami uzupełniają więc cytrusy. Na rynki detaliczne regionu docierają pierwsze transporty jabłek polskich. Notowania cenowe jabłek są teraz około dwukrotnie wyższe niż przed rokiem.
za: agrarmaerkte-bw.de

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł40 lat firmy Krukowiak
Następny artykułImportujemy koncentrat soku jabłkowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.