Enoexpo 2018: jeśli wino, to także z Polski

W Krakowie już po raz 16. odbywają się Międzynarodowe Targi Wina – ENOEXPO® 2018. Trzydniowe wydarzenie rozpoczęło się 7 listopada. Oprócz win z różnych z różnych regionów świata (m.in. Włoch, Gruzji, Hiszpanii), prezentowane są także te powstające w polskich winnicach.
A jest się czym pochwalić…. W Polsce od 2012 r. corocznie przybywa 30–40 winnic, oficjalne dane (KOWR) wskazują na istnienie na obszarze kraju ponad 200 winnic, zajmujących powierzchnię prawie 400 ha. Polskie wina odznaczające się wysoką jakością, smakiem i aromatem (o czym można było przekonać się m.in. podczas degustacji) z powodzeniem konkurują z zagranicznymi. Wśród konsumentów rośnie zainteresowanie także cydrami, które według przewidywań ekspertów mają szansę stać się polskim towarem eksportowym.
 
Jednym z punktów programu wydarzenia jest konkurs polskich win i cydrów o medal ENOEXPO®, którego główną ideą jest promocja polskich win i cydrów. Targom towarzyszą również prelekcje, warsztaty i degustacje produktów.

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMaliszewski o rynku jabłek przemysłowych: warunki dyktują 2-3 koncerny
Następny artykułPolskie akcenty na targach Interpoma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.