Polskie akcenty na targach Interpoma

Już za tydzień we włoskim Bolzano ruszy kolejna edycja Interpomy. Od 15 do 17 listopada goszcząc czołowe firmy z branży z całego świata, Interpoma  oferuje liczne szkolenia, spotkania stowarzyszeń, warsztaty, konferencje prasowe i tradycyjny kongres "Jabłko na świecie". Interpoma jest na arenie międzynarodowej branżowym punktem odniesienia dla handlu jabłkami i oferuje idealne miejsce do spotkań i kontaktów biznesowych. Obok wystawy i konferencji odbędzie się również dziewięć wycieczek i akcja "Bolzano kocha jabłka".
Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna Interpoma odbywa się w specyficznej sytuacji rynkowej, stad wybór tematów, które będą poruszane podczas towarzyszącego targom kongresu. W tym roku wykłady odbywać się bedą przez dwa dni – czwartek 15 listopada i piątek 16 listopada – z pominięciem soboty. Czwartek poświęcony będzie m.in. sytuacji  w Europie Centralnej i  Wschodniej oraz Azji, międzynarodowym trendom w innowacjach odmianowych oraz genomowi jabłka, natomiast w piątek nacisk zostanie położony na zrównoważony rozwój w produkcji jabłek – produkcję ekologiczną i zintegrowaną oraz zaawansowaną technologicznie produkcję jabłek w przyszłości.

Organizatorzy zaprosili prezesa wydawnictwa Plantpress Adama Paradowskiego do przedstawienia sytuacji w polskim sadownictwie w wykładzie zatytułowanym „Polska – jabłkowy gigant w obliczu rosyjskiego embargo”. Ta prezentacja otworzy pierwszy dzień kongresu.

Na targach nie zabraknie polskich firm, których coraz więcej prezentuje swoją ofertę w trakcie Interpomy. Jak podkreślają organizatorzy poza sadownikami z Unii Europejskiej  coraz liczniejszą grupą odwiedzających te targi są goście z Ukrainy, Mołdawii, Rosji czy Serbii ale także krajów azjatyckich.

Szczegółowy program targów i kongresu można znaleźć na stronie www.fierabolzano.it/interpoma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię