Kolejne środki na program dla szkół

Na realizację programu dla szkół w roku szkolnym 2018/2019 Polska otrzyma kwotę 25 378 920 euro, tj. ok. 106 mln zł.

Dodatkowo na realizację programu dla szkół w przyszłym roku szkolnym planuje się przeznaczyć środki z budżetu krajowego na poziomie z roku szkolnego 2017/2018, tj. 128,1 mln zł.

Zainteresowanie programem rośnie
W ramach programu dla szkół realizowanego w roku szkolnym 2017/2018 już w I semestrze przystąpiło do niego o 400 szkół podstawowych więcej niż w dotychczasowych mechanizmach „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. W II semestrze w komponencie owocowo-warzywnym programu dla szkół uczestniczy 12 462 szkół podstawowych (wzrost o 157 placówek w porównaniu z I semestrem), w których owoce i warzywa otrzymuje 1,8 mln uczniów, natomiast w komponencie mlecznym udział bierze 12 695 szkół podstawowych (wzrost o 135 placówek), w których mleka i produkty mleczne spożywa również 1,8 mln dzieci.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu dla szkół
W ministerstwie rolnictwa trwają aktualnie uzgodnienia wewnątrzresortowe projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół oraz wysokości stawek pomocy finansowej z tytułu realizacji działań w ramach tego programu w roku szkolnym 2018/2019.

W przygotowanym projekcie rozporządzenia proponuje się m.in. utrzymanie bez zmian grupy docelowej (klasy I-V szkoły podstawowej) oraz dokonanie, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i uwagami partnerów społecznych, niewielkich zmian w zawartości koszyka mlecznego i owocowo-warzywnego.

Źródło: MRiRW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpłonął obiekt grupy La-Sad
Następny artykułW Broniszach dużo szparagów, nowalijek i… drogie jabłka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.