Strona główna Tagi Owoce w szkole

owoce w szkole

Kolejne środki na program dla szkół

Na realizację programu dla szkół w roku szkolnym 2018/2019 Polska otrzyma kwotę 25 378 920 euro, tj. ok. 106 mln zł.

Program dla szkół w drugim semestrze

KOWR zaprasza szkoły podstawowe oraz dostawców do wzięcia udziału w Programie dla szkół w II semestrze roku szkolnego 2017/2018. Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej.

UE przeznacza 150 milionów euro na owoce w szkole

Komisja Europejska ogłosiła nowy podział budżetu na program owoców i warzyw w szkole. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym UE przystąpiła do programów dotyczących owoców w szkole wraz z programem mleka dla szkół.

Kształtowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych

W roku szkolnym 2017/2018 zostanie po raz pierwszy uruchomiony nowy program dla szkół, łączący dotychczas realizowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej mechanizmy „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Zamiast „Owoców w szkole” – „Program dla szkół”

Podczas czwartkowego briefingu minister Krzysztof Jurgiel przedstawił informacje dotyczące programu żywnościowego o nazwie "Program dla szkół". Zostanie on uruchomiony od roku szkolnego 2017/2018 i zastąpi realizowane dotychczas przez ARR programy "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole".

Nowe zasady dostarczania owoców i warzyw do szkół

Rząd zaakceptował projekt nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych, który m.in. stwarza podstawy do wdrożenia od roku szkolnego 2017/18 nowego programu dostarczania do szkół mleka, warzyw i owoców - wynika z komunikatu CIR.

Unijne środki na owoce i mleko w szkole rozdzielone

Na rok szkolny 2017/2018 zostały rozdzielone środki z budżetu UE w celu wsparcia promowania dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej w ramach nowego programu, łączącego od 1 sierpnia 2017 r. dotychczas realizowane przez państwa członkowskie programy „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” - poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Programy „Mleko w szkole” i „Owoce w szkole” będą połączone

Od roku szkolnego 2017/2018 dwa unijne programy - "Mleko w szkole" i Owoce w szkole" będą połączone - poinformował prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski. Przygotowywane są obecnie stosowne przepisy.

1,2 mld zł w tym roku wypłaciła rolnikom ARR

W tym roku Agencja Rynku Rolnego wspierała m.in. producentów mleka, wieprzowiny oraz owoców i warzyw. Łącznie wypłaciła 1,2 mld zł - poinformował w poniedziałek prezes ARR Łukasz Hołubowski. Dodał, że Agencja zajmuje się także promocją polskiej żywności.

Program „Owoce i warzywa w szkole” po nowemu

Po raz ósmy rusza nabór szkół podstawowych do programu „Owoce i warzywa w szkole”. W tym roku szkolnym zmieniły się zasady przystąpienia do programu. Wystarczy tylko zawarcie umowy szkoły z jednym z zatwierdzonych przez ARR dostawców.