Koniec przyjmowania wniosków o pomoc klęskową

12 grudnia zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na przywracanie produkcji rolnej zniszczonej przez klęski żywiołowe. Rolnicy ubiegają się w sumie o ponad 193 mln zł wsparcia z tego tytułu.

Od 30 października do 12 grudnia 2013 r., czyli przez 30 dni roboczych, można było składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania “Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”, które finansowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. O takie wsparcie starać się mogli rolnicy, którzy ponieśli straty w 2012 lub 2013 roku w wyniku działania co najmniej jednej z następujących klęsk żywiołowych: przymrozków wiosennych, ujemnych skutków przezimowania, suszy, powodzi, deszczu nawalnego, obsunięcia się ziemi, lawiny, gradu, huraganu, pioruna.
 
Do 12 grudnia, rolnicy złożyli w ARiMR 1636 takich wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im 193,7 mln zł wsparcia. Wniosków o przyznanie pomocy może być więcej, ponieważ rolnicy mieli możliwość wysyłania dokumentów pocztą i część z nich pewnie zdecydowała się na skorzystać z tej drogi. W takim przypadku o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania wniosku.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.