Zgłaszanie szkód rolniczych do końca czerwca

Susza
fot. J. Klepacz-Baniak
Do 30 czerwca br. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach rolnych mogą składać wnioski o pomoc.

Wnioski należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na stronie internetowej. Do wniosku należy dołączyć protokół oszacowania szkód.

Warunki

  1. Pomoc za szkody spowodowane wystąpieniem w 2020 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny.
  2. Potwierdzony przez wojewodę protokół oszacowania szkód przekraczających 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym.

Aplikacja „Zgłoś szkodę rolniczą”

W przypadku suszy protokoły oszacowania szkód są dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” otwieranej przez producenta rolnego jego Profilem Zaufanym – w oknie Status sprawy.

Protokoły są dostępne wyłącznie w przypadku gdy oszacowane szkody spowodowane wystąpieniem w uprawach rolnych w 2020 roku suszy przekraczają 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z trzech ostatnich lat i w ubiegłym roku producent rolny złożył w tej aplikacji wniosek o oszacowanie strat.

źródło: MRiRW, ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZielony Ład dla rodzinnych gospodarstw rolnych
Następny artykułCzerwiec na plantacjach jagody kamczackiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.