Król Holandii na jubileuszu Kopperta

Król Wilhelm Aleksander otworzył 15 września nowe centrum informacyjne firmy Koppert. Uroczystość była związana z jubileuszem 50-lecia Koppert Biological Systems.
Król Wilhelm Aleksander uczestniczył w Międzynarodowym Seminarium „Partners with Nature”, które Koppert zorganizował tego dnia w ramach obchodów jubileuszu. W seminarium wzięło udział ponad 700 gości. Po ceremonii otwarcia dyrektorzy Paul Koppert i Henri Oosthoek oprowadzili króla po Centrum Doświadczeń oraz pokazali wystawy insektów, roztoczy i rozwiązań mikrobiologicznych, które firma produkuje i wdraża w rolnictwie i ogrodnictwie. 
Rodzinna firma rozpoczęła działalność pięćdziesiąt lat temu z myślą o zwalczaniu organizmów szkodzącym uprawom. W latach sześćdziesiątych hodowca ogórka, Jan Koppert, podobnie jak inni hodowcy doświadczali wiele niepowodzeń w zwalczaniu szkodników w uprawie. Wraz z synem, Peterem, postanowił znaleźć naturalne rozwiązanie chroniące uprawy i eksperymentował z wdrożeniem drapieżnych roztoczy przeciwko szkodnikom. Udowodnił, że jest to skuteczne rozwiązanie i stanowi podstawę dla firmy Koppert Biological Systems. W 2017 roku firmę odwiedziło około tysiąca gości z 35 różnych krajów. 
za: mat. firmowe
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKolejny nabór wniosków o pomoc na odtworzenie gospodarstwa
Następny artykułSojusz AIAM5 w Warszawie. W centrum uwagi owoce, warzywa i soki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.