Listopadowy hurt jabłek w Niemczech

'Piękna z Boskoop'
Pod koniec listopada (47 tydzień) niemiecki rynek jabłek w ponad połowie wypełniały owoce rodzimej produkcji. Wśród odmian oferowanych konsumentom silną pozycję miały lokalne, tradycyjne odmiany. Oczywiście wszystkie owoce w handlu hurtowym były prawie dwa razy droższe niż przed rokiem.

W hurtowniach niemieckich 61,5% zapasów stanowiły w przedostatnim tygodniu listopada jabłka rodzimej produkcji. Włosi dorzucali 22,9%, Francuzi 11,8%, Holendrzy – 2,7%, Belgowie – 0,2% (mniej niż Grecy – 0,5% czy Chorwaci – 0,4%).

Najwyżej notowaną odmianą była w tym czasie ‘Holsteiner Cox’ sprzedawana po 1,36 €/kg. Jej cena przez cały listopad pięła się w górę. Za ‘Cox Orange’ trzeba było zapłacić prawie tyle samo – 1,31 €/kg (tendencja cenowa podobna, jak poprzednia). Trzecią co do ceny była ‘Pinova’ – 1,29 €/kg, ale jej cena przez trzy tygodnie listopada stale się obniżała. ‘Boskoop’ był wyceniany tylko o 1 cent niżej (1,28 €/kg) i miał w listopadzie równa cenę przez cały miesiąc. Za ‘Elstara’ płacono w 47. tygodniu 1,25 €/kg przy zniżkowej tendencji jego ceny, za ‘Galę’ – 1,23 €/kg, ta odmiana również tanieje.

za: ble.de

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPink Lady. Włoskich sadowników czekają mniejsze zbiory
Następny artykułOpryskiwacz sadowniczy Fede Inverter Qi 9.0 H3O

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.