Mołdawia kończy eksport śliwek

W listopadzie Mołdawia konfekcjonuje końcówkę swoich zapasów tegorocznych śliwek. W chłodniach pozostało już niewiele owoców – głównie odmiany ‘Stanley’. Jest ona wysyłana głównie do Rumunii i Rosji, która ma jednak zastrzeżenia do zdrowotności śliwek.
W ocenie rządowej agencji bezpieczeństwa żywnościowego (ANSA) w chłodniach pozostało już tylko 1,5-2,0 tys. ton śliwek. Przechowują się bardzo dobrze – między innymi dzięki korzystnym warunkom pogodowych podczas zbiorów w sierpniu.
 
Eksport owoców jest kierowany do Rumunii i Rosji. Ta ostatnia, tradycyjnie już niepokoi się poziomem mołdawskich dostaw. Strona rosyjska poprosiła władze rolne Mołdawii o bieżące dane na temat wysokości zbiorów i potencjału eksportowego ich kraju. Zgłosiła także zastrzeżenia do zdrowotności śliwek. Inspektorzy Rossielhoznadzoru mieli wykryć w mołdawskich śliwkach larwy owocówki południóweczki oraz obecność grzyba Monilinia laxa.
 
Za: east-fruit.com
 
PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł191,6 mln euro na promocję produktów rolnych
Następny artykułViproom Timac Agro dla producentów owoców jagodowych, cz. I

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.