Na Spotkaniu Sadowniczym o kłopotach Sandomierskiego Owocu

Na jutrzejszym Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2017 odbędzie się zwołana przez grupę inicjatywną dyskusja o stanie i przyczynach trudności Grupy Producenckiej Owoc Sandomierski. Poniżej publikujemy informację-zaproszenie na to spotkanie.
„Informacja – zaproszenie
Jesteśmy członkami, udziałowcami Grupy Producenckiej Owoc Sandomierski Sp. z o.o. Grupa, do której przystąpiliśmy, i w której pokładaliśmy nadzieje na sprzedaż produkowanych w naszych sadach owoców, jest w przede dniu upadku. My, producenci zostaliśmy oszukani, pozbawieni zapłaty za dostarczone owoce i nad grupą wisi niebezpieczeństwo likwidacji.
Korzystając z możliwości spotkania i porozmawiania o naszych problemach podczas 26 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu chcielibyśmy 25 stycznia 2017 roku około godziny 16.00 podsumować obecny stan wiedzy i informacji o sytuacji Owocu Sandomierskiego Sp. z o.o. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem Owocu Sandomierskiego Sp. z o.o. Z naszej strony przedstawimy bieżący stan naszych rozmów z zarządem i restrukturyzatorem spółki oraz informację mecenasa Grzegorza Rogusza prowadzącego sprawy wielu poszkodowanych przez owoc sandomierski sadowników.
Zapraszamy osoby zainteresowane losem największej w rejonie Sandomierza grupy producenckiej. Niniejsze zaproszenie skierowane będzie do Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, świętokrzyskich parlamentarzystów, powiatowych i wojewódzkich władz samorządowych, przedstawicieli mediów oraz instytucji związanych z rolnictwem. Liczymy na głos instytucji odpowiedzialnych za nadzór nad grupami producenckimi. Zapraszamy też organy spółki Owoc Sandomierski, aby na forum publicznym wyjaśniły przyczyny problemów oraz dalsze plany działania grupy.
Wszystkich zainteresowanych wystąpieniem na naszym spotkaniu prosimy o kontakt telefoniczny z Tomaszem Olszewskim, telefon 504 751 236.
Wobec informacji o ponad 62 mln zobowiązań grupy, w naszej opinii Owoc Sandomierski jest bliski upadku. Pierwotną przyczyną tego jest niewłaściwe i nieumiejętne kierowanie spółką. Obecne ustanowione postępowanie sanacyjne zostało uruchomione na podstawie oświadczeń członków zarządu, które nie mają pokrycia w dokumentach, a jego celem jest w majestacie prawa dalsze uszczuplanie majątku spółki oraz prowadzenie polityki niepłacenia za dostarczone grupie owoce. Część wierzycieli spółki złożyła w sądzie wniosek o umorzenie z urzędu postępowania sanacyjnego ponieważ zostało ono otwarte na bazie nierzetelnych przesłanek. Obecnie w sądach toczy się kilkadziesiąt spraw przeciwko Owocowi Sandomierskiemu – o zapłatę. Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu nadzoruje postępowanie, wskutek złożonego przez wierzycieli zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw na szkodę spółki w związku z informacjami o wyprzedaży majątku spółki po zaniżonych cenach.
Oczekujemy działań i propozycji rozwiązania trudnej sytuacji spółki, tak żeby możliwe było uzyskanie płatności za dostarczone owoce i był zapewniony dalszy byt tak potrzebnej w organizacji handlu grupy producenckiej. Naszym wspólnym obowiązkiem jest ratowanie majątku ponad 100 mln zł zainwestowanych w to przedsięwzięcie przez sadowników, a także dzięki dofinansowaniu na tworzenie grup producenckich. 
Obawiamy się, że sytuacja grupy producenckiej Owoc Sandomierski nie jest odosobniona i jej upadek może wręcz wywołać efekt domina w postaci upadku innych podobnie zarządzanych grup. 
Sandomierz, 23 stycznia 2017 r.
Grupa inicjatywna spotkania: Tomasz Olszewski, Bogusław Mazur, Grzegorz Marzec, Paweł Komorowski, Mariusz Smardz”

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNawożenie nowych nasadzeń sadowniczych
Następny artykułHodowlane nowości Instytutu Ogrodnictwa

7 KOMENTARZE

  1. elcia „nieodpowiednie” jest to, ze prezes z zarzadem wyludzili od rolnikow jablka i nie zaplacili za nie, a smieszniejsze jest to, ze wystawili faktury za kg 1 grosz. Sadownik na zebraniu, pieknie prezesa podsumowal ” nie ukradlem ci, tylko kupilem kilkanascie ton jablek po groszu” i nawet tego nie zplacil. elcia nnie zycze Ci, zebys padla kiedykolwiek ofiara malwersantow. pozdrawiam

  2. A jakie ma być forum do dyskusji o sprawach upadającej spółki. Zarząd i prezes unika otwartej rozmowy. Na spotkanie 25 stycznia też nie przyszedł a mógł właśnie publicznie wytłumaczyć co się dzieje w firmie. Od momentu kiedy złożyli dokumenty w sądzie i chronią się przed dłużnikami sprawa zrobiła się publiczna. Owoc Sandomierski powstał za publiczne pieniądze podatników UE więc dyskusja o funkcjonowaniu właśnie publiczna jest jak najbardziej wskazana. Bez takiej presji nic się nie zmieni. Co boli że pokazano dokumenty które świadczą o arogancji zarządu Owocu? Że kasa przepływała do firmy i nie można się dowiedzieć co się z nią stało? Tak jak boli to teraz lepiej w ciszy gabinetu ukręcić sprawie łeb. Nie da się ktoś te 60 mln będzie musiał stracić albo ktoś oddać!

  3. Nie wydaje mi się aby publiczne forum było odpowiednim miejscem do wyciągania spraw dotyczących funkcjonowania grupy, które poza tym są w znacznym stopniu przekłamane.

  4. Postępowanie sanacyjne pozwoli ustalić wszystkie rzeczy nabyte od (A-Z) i czy aktualnie są na stanie spółki , a gdyby nastąpiła egzekucja trudno by było ustalić składniki majątku ,czy ? ten prezes umiał choć obliczyć odsetki roczne od np,10 mln zł, czy zdawał sobie sprawę jak będzie rosło zadłużenie spółki (Rolników),

  5. Jedynym ratunkiem jest wybrać nowego porządnego prezesa i zarząd oraz radę nadzorczą, a tamtych wywieźć na taczkach z gnojem !!!

  6. Ratować po to by nadal mógł ktoś kraść jak do tej pory !!! Zostawili ludzi bez grosza a sami sie odrobili ogromnych majątków!!! Okradli ludzi i smieja sie m w żywe oczy !!!

  7. Naszym wspólnym obowiązkiem jest ratowanie majątku ponad 100 mln zł zainwestowanych w to przedsięwzięcie przez sadowników, a także dzięki dofinansowaniu na tworzenie grup producenckich.

    raczej powinno byc 100 mln z ue na tworzeni grup i niewielkiemu dodatkowi grosiwa czlonkow zalozycieli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.