Aresztowania w sprawie dotyczącej kolejnej grupy producenckiej.

Kajdanki, aresztowanie
Zdjęcie pobrane z Pixabay.com
Jak informuje m.in. PolsatNews CBA aresztowało grupę na czele której znajdował się Lech B. a która “specjalizowała“ się w wyłudzaniu dotacji i kredytów w tym na niekorzyść Grupy Producentów Owoców i Warzyw Beskid położonej w małopolskich Zegartowicach. Sprawa ciągnie się od 2013...

Dzień po objęciu funkcji, 25 maja 2013 roku, nowy prezes podpisał z firmą Lecha B. kilka umów. Na ich mocy Legat sp. z o. o, której kapitał zakładowy wynosi 5 tys. złotych, miała między innymi przeprowadzić audyt finansowy za milion zł oraz dostała w użytkowanie kilka samochodów, które należały do firmy Beskid” – pisał „Fakt” w 2014 r.

Do tych zarzutów doszła próba wyłudzenia dotacji w wysokości 10 milionów złotych również na niekorzyść Grupy Beskid. Sama Grupa Beskid zmuszona była ogłosić w 2015 roku upadłość.

To kolejne zatrzymanie w sprawie związanej z niegospodarnościami w grupach producenckich – kilka tygodni temu do zatrzymań doszło m.in w powiecie grójeckim.

Źródło: polsatnews.pl

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPodsumowanie prac Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej w 2018 roku
Następny artykułTurcja: sprzedaż warzyw i owoców bez pośredników. Państwowy handel?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.